Kapela Vesna postoupila do finále Eurovize.

Kapela Vesna postoupila do finále Eurovize. Foto: ČTK / AP / Martin Meissner Podobné

Češky vzbudily poprask na Eurovizi: Do finále je dostala i ukrajinština, fanoušci jsou v šoku

Česko i letos postoupilo do finále písňové soutěže Eurovision Song Contest. Kapela Vesna o titul zabojuje spolu se zástupci Chorvatska, Moldavska, Švýcarska, Finska, Izraele, Portugalska, Švédska, Srbska a Norska, Francie, Itálie, Španělska, Německa, Velké Británie a Ukrajiny.

Vesna soutěží s písní o ženské síle My Sister’s Crown, jejíž text se skládá ze čtyř jazyků, a to z angličtiny, češtiny, ukrajinštiny a bulharštiny. Jazykovou rozmanitost jako klad zdůraznilo mnoho fanoušků z různých zemí světa, kteří výkon a úspěch české kapely komentovali.

Autorka hitu Boky jako skříň míří s dívčí kapelou Vesna na Eurovizi. Klip k písni ihned zakázali v Rusku

„Jsem v pozitivním slova smyslu v šoku z tohoto vystoupení. Vypadá úžasně a je plné síly, zaslouží si být ve finále,“ uvedla jedna z divaček semifinále. „Podle mě to bylo nejlepší vystoupení,“ vzkazuje další.

Pochval je pod videem na oficiálním youtubovém účtu Eurovize mnoho, body do finále slibují diváci ze Španělska, Bulharska, Německa, Itálie, Turecka, Izraele i dalších zemí.

„Říkaly jsme si, že baby nebude stát v koutě a zkusíme něco provokativnějšího a něco, co by se na velkém pódiu v Liverpoolu neztratilo,“ řekla Super.cz vůdčí postava Vesny, zpěvačka a textařka Patricie Fuxová. 

Líbí se vám vystoupení kapely Vesna?

Jana Hofmanová , Super.cz


Časová osa článků