Hlavy států se sešly na večerní recepci v Buckinghamském paláci

Hlavy států se sešly na večerní recepci v Buckinghamském paláci Foto: Super.cz/ Profimedia.cz, @prezident_pavel

Krása střídá nádheru: Královny, princezny a první dámy v Buckinghamu. Nechybí ani Eva Pavlová

V předvečer korunovace britského krále Karla III. se do Buckinghamského paláce sjely hlavy států ze všech koutů světa. Král a jeho žena Camilla je hostí na večerní recepci. Nechybí královský pár ze Španělska, monacký knížecí pár, dánský korunní princ a princezna, manželka ukrajinského prezidenta, prezidentské páry z Francie, Itálie, Německa i Česka.

Na sobotním ceremoniálu se sejdou zástupci 203 zemí z celého světa, z toho stovka hlav států. Mezi nimi nebude chybět ani český prezident Petr Pavel s manželkou Evou.

Pavel na večerní recepci oblékl tmavě modrý oblek, jeho žena pak zvolila světle modré šaty a kabelku stejné barvy.

Elegantní Eva Pavlová na první zahraniční cestě: Fanoušci ji připodobňují k princezně Dianě!

Do světle modré se vyladila také monacká kněžna Charlene či japonská princezna Kiko, královna Letizia Španělská zvolila olivově zelenou, dánská korunní princezna Mary vsadila na červenou, výraznou červeno-krémovou kombinaci oblékla norská korunní princezna Mette-Marit.

První dáma USA Jill Biden oblékla květované šaty a Olena Zelenská či brabantská vévodkyně Elizabeth se shodly v černé barvě. Jak to zúčastněným ženám na slavnostní recepci slušelo, se podívejte ve fotogalerii pod článkem. 

Jana Hofmanová , Super.cz


Časová osa článků