Berenika dostala roli nejen díky půvabu, ale i talentu.

Berenika dostala roli nejen díky půvabu, ale i talentu. Foto: archiv

To je paráda: Půvabná dcera Michala Suchánka dostala muzikálovou roli

13. května 2012 11:26

Daniel Landa (49) začíná odtajňovat obsazení své rockové opery Klíč králů. A v jedné z dětských rolí se objeví i dcera baviče Michala Suchánka (52), patnáctiletá Berenika. Protože castingy vedla přísná muzikantova manželka Mirjam Landa, je jasné, že protekce v tom nemohla hrát roli.

V základním obsazení se objeví i Mirjamina třináctiletá dcera Anastázie, která se ale konkurzu také účastnila. Co se týče ženských rolí, zatím Mirjam a Daniel mnoho jasných kandidátek nemají. Prošla jen Markéta Procházková, kterou si Mirjam sama pěstuje a chce z ní udělat hvězdu, a Iva Marešová, která alternuje s Bárou Basikovou titulní roli muzikálu Lucrezia Borgia.

To chlapy už mají Landovi skoro naplněné. Kromě Pepy Vojtka (52), o jehož roli čaroděje měli jasno hned, si v Klíči králů zahrají například Petr Kolář (50), Bohuš Matuš (44), Tomáš Trapl nebo Marián Vojtko (45).

Rocková opera má děj v nyní tak populární říši fantasy, objeví se v ní upíři, elfové, orkové nebo trpaslíci. Děj, jak už je u Landy obvyklé, má být uměleckou variací na současné poměry. Klíč králů se bude hrát od podzimu v pražském divadle Broadway. 

Saša Šeflová , Super.cz