Okolí Červené Vody vás nadchne v zimě i létě

Pokud hledáte místo pro aktivní dovolenou v krásné přírodě, Červená Voda je ideálním výchozím bodem. Malebná turistická oblast ležící na hranici Čech a Moravy, v příhraničí s Polskem, na pomezí Pardubického a Olomouckého kraje nabízí mnoho aktivit.
Turistických cílů v okolí Červené Vody najdete nespočet. Kaple Svaté Trojice je jedním z nich.

Turistických cílů v okolí Červené Vody najdete nespočet. Kaple Svaté Trojice je jedním z nich. Foto: Obec Červená Voda

V létě – méně známé turistické cíle a klidná krajina

Obec Červená Voda je ideálním výchozím místem pro turistické vyžití v létě i zimě. Krásy okolních hor a výhledy do nádherných údolí v okolí můžete obdivovat po celý rok a vydat se za nimi v létě pěšky nebo na kole a v zimě na běžkách či lyžích.

Na výlet za zajímavými místy můžete vyrazit přímo z Červené Vody, nebo se autem přiblížíte do sousedních Jeseníků či Orlických hor. Pokud však toužíte hlavně po klidné a tiché krajině, najdete vyhlídkových míst, rozhleden a zajímavých cílů přímo v Červené Vodě a jejím blízkém okolí víc než dost.

Vydejte se na Křížovou horu, k Šanovu a na Horní Orlici, Severomoravskou chatu, Čečolu nebo Písařov. Za zastávku stojí Kaple Svaté Trojice, rozhledna na Křížové hoře nebo pramen Tiché Orlice. V okolí Červené Vody si přijdou na své i milovníci historie, v příhraničí v okolí obce můžete objevovat například vojenské tvrze a pevnosti.

Trasy v okolí Jeřábu jsou skvělé jak v létě pro turistiku, tak v zimě jako upravované lyžařské běžecké trasy.

FOTO: Obec Červená Voda

V zimě – desítky kilometrů upravených tras pro běžky a sjezd

Na východ od obce Červená Voda, v okolí Jeřábu, spravuje obec na 48 km lyžařských běžeckých tratí. V zimním období jsou upravovány novou rolbou, která slouží speciálně tomuto účelu.

V okolí Červené Vody najdete vhodné bílé stopy pro úplné začátečníky i pokročilé běžkaře. Trasy vedou malebnou krajinou v okolí Červené Vody. Na výběr máte množství různě dlouhých okruhů s množstvím krásných vyhlídek, rozhleden i místních památek.

Pokud máte raději sjezdové lyžování nebo snowboard, najdete v okolí Červené Vody oblíbená lyžařská střediska i méně známé skiareály, které poskytují rekreačním sportovcům veškerý potřebný komfort. I když je už v nížinách dávno jaro, zde na horách si ještě pár týdnů určitě zalyžujete.

Projekt Pořízení nové rolby pro úpravu běžeckých tratí v okolí Jeřábu byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Naplánujte si aktivní dovolenou a věnujte se sportovním aktivitám a poznávání krásných míst - v Čechách i na Moravě. Červená Voda, která leží na jejich pomezí, je ideální místem, kde začít.

FB fb.com/obeccervenavoda
IG @cervenavoda
www.cervenavoda.czČasová osa článků