Herečka Andrea Růžičková získala roli díky zarytému českému předsudku o slovenských ženách. Super.cz

Vždycky je nějaká Slovenka, která je pěkná sv*ně. Andrea Růžičková díky českému předsudku získala novou roli

Oblíbená slovenská herečka Andrea Růžičková (38) září štěstím. Největší radost jí dělají dva synové, které má s manželem, výtvarníkem a hudebníkem Mikolášem. Brzy ji uvidíme v novém primáckém seriálu s názvem Agrometal, kde jí tvůrci dokonce dovolili mluvit svým mateřským jazykem. Může za to i zarytý český předsudek.

Andrea Růžičková vyvedla celou rodinu: Roztomilé syny vzala poprvé do společnosti

„Dovolili mi mluvit slovensky, protože ta role se jmenuje Andrea, která je Slovenka, a nevím, co tím chtěl autor říci, ale Karel Janák (režisér, pozn. redakce) mi vysvětlil, že vždycky je nějaká Slovenka, která je pěkná svině a z neznámých důvodů si vybrali do role mě,“ smála se herečka v rozhovoru pro Super.cz.

Andrea Růžičková po porodech hledá ztracenou ženskost: Výběr šatů na ples byl velmi důkladný

Mě to překvapilo, protože jsem si nemyslela, že Češi si toto myslí o Slovenkách. Myslela jsem si, že si o nás myslí, že jsme krásné, úžasné, pracovité, talentované. Ale ta moje role je taková urputná kariéristka. Hrálo se mi to dobře, protože tím, že je to negativní postava, tak se to hraje dobře. Můžu vzít ze svého nitra všechny škaredé věci a přes tu roli to vytlačit ven,“ dodala optimisticky Andrea Růžičková. 

Ondřej Kočí , Super.cz


Časová osa článků