Ruth Roseová. Nikdo by nepoznal, že bývala mužem.

Ruth Roseová. Nikdo by nepoznal, že bývala mužem. Profimedia.cz

Tento osmasedmdesátiletý britský pilot podstoupí přeměnu pohlaví

2. května 2012 21:00

Bývala Jamesem Rosem, důstojníkem a pilotem RAF, od devíti let však tato osmasedmdesátiletá Britka uvězněná v mužském těle touží být ženou kompletně, tedy i fyzicky. Po sedmdesáti letech si konečně může říkat Ruth Roseová, užívat ženské pohlavní hormony a těšit se na operaci, která z ní učiní konečně ženu ve všech směrech. I přes mnohá rizika v osmdesáti letech podstoupí konečně nápravu omylu přírody a získá tělo, které odpovídá její duši.

Operace bude stát britský Národní zdravotní systém v přepočtu přes čtyři sta tisíc korun, Ruth ale na ni má právo jako transsexuální žena, která se narodila v mužském těle. Zcela jistě se tak stane nejstarší osobou Británie, která přeměnu pohlaví podstoupí.

„Je báječné být tím, kým jsem tak dlouho. Můj život rozkvetl za hranice všeho představitelného, jakmile jsem se rozhodla,“ tvrdí Rose z Newhavenu v Anglii.

Přes pokročilý věk jí naordinovali lékaři z londýnské nemocnice Charing Cross hormonální léčbu a naplánovali přeměnu pohlaví na říjen 2013, kdy bude mít osmdesát let. 

Famous