Wes Bentley, Thora Birch a Mena Suvari v Americké kráse

Wes Bentley, Thora Birch a Mena Suvari v Americké kráse Profimedia.cz

Poznali byste dnes hlavní hvězdy Americké krásy? Od natočení kultovního filmu uběhlo neuvěřitelných 25 let!

Od natáčení slavného dramatu Sama Mendese Americká krása letos uběhne neuvěřitelných pětadvacet let. Snímek, který získal v roce 1999 hned pět Oscarů včetně ocenění za nejlepší film roku, se bezesporu výrazně zapsal do historie kinematografie svým poměrně kontroverzním dějem, ale i skvělými hereckými výkony hlavních postav. Pojďte se s námi podívat, jak tito herci vypadají dnes.

Onu americkou krásku ve snímku ztvárnila Mena Suvari, která se téhož roku objevila v dalším kasovním trháku, ačkoli z úplně jiného soudku – Prci, prci, prcičky a následně v jeho pokračování. Dnes je Meně čtyřiačtyřicet a herecky je stále velmi aktivní. V roce 2021 se stala i maminkou, s manželem Michaelem Hopem se jim narodil chlapeček, jehož pojmenovali Christopher.

Po dlouhé době na veřejnosti. Kevin Spacey, který čelí 12 obviněním ze sexuálního obtěžování, převzal v Itálii cenu

Její kamarádku Jane ve filmu ztvárnila Thora Birch, té je dnes jednačtyřicet a loni se poprvé představila i v roli režisérky dramatem The Gabby Petito Story. Hrála ale mimo jiné i v seriálu Živí mrtví. Před měsícem se účastnila premiéry třetí série seriálu Outer Banks v Los Anegeles.

Jejího otce Lestera, který se zamiloval do Meny, senzačně zahrál oscarový Kevin Spacey, který dlouhodobě čelí nařčení mnoha mužů ze sexuálního obtěžování, na několik let měl v Hollywoodu stopku a byl vyhozen i z úspěšného seriálu Dům z karet, kde měl hlavní roli. Loni už se ovšem objevil ve dvou filmech a letos by se měl uvést i akční snímek Control, v němž má hlavní roli.

Herec s mrazivým pohledem Wes Bentley přiznal: Po Americké kráse jsem propadl heroinu a málem se stal dealerem

Kromě těchto tří hlavních postav si ve filmu zahrála maminku Thory ještě Annette Bening a za svůj výkon získala ceny BAFTA i SAG. Podivínského ctitele měla pak Thora ve Wesi Bentleym, který loni přiznal, že jej málem závislost na drogách svedla k dráze dealera. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků