Mark Wahlberg, Paris Hilton, Robert Downey Jr., Tim Allen, Paul McCartney

Mark Wahlberg, Paris Hilton, Robert Downey Jr., Tim Allen, Paul McCartney Profimedia.cz

12 celebrit, které v minulosti skončily za mřížemi. Do těch byste to nejspíš neřekli

Některé kauzy slavných osobností jsou všeobecně známé. Jsou ale i hvězdy, do kterých byste rozhodně neřekli, že si prožily pár dní, nebo i nějaký ten rok za mřížemi. Podívejte se na dvanáct slavných, kteří ochutnali vězeňskou stravu.

Tim Allen (69)

Tenhle sympaťák léta bavil diváky v sitcomu Kutil Tim, kde vystupoval jako sice trochu trhlý, ale správný chlapík a skvělý táta tří synů. Málokdo by tak řekl, že ve skutečnosti měl v životě pěkný škraloup. V roce 1979 se přiznal ke zločinu obchodování s drogami a byl odsouzen na 3 - 7 let ve vězení. Doživotnímu trestu se vyhnul tím, že svědčil proti jiným drogovým dealerům. Na svobodu byl propuštěn v roce 1981.

Chuck Berry (✝90)

Další sympatická tvář, další kriminální zápletka. Chuck Berry byl vynikající hudebník, říkalo se mu také otec rokenrolu. Ve svých osmnácti letech byl ovšem usvědčen z ozbrojené loupeže a dostal 10 let vězení. Psal se rok 1944 a Chuck strávil tři roky za mřížemi ve státě Missouri. Propuštěn byl v den svých jedenadvacátých narozenin. V roce 1959 byl odsouzen k pěti letům vězení za to, že měl několikrát sex se čtrnáctiletou prostitutkou. Po odvolání byl znovu odsouzen na tři roky, nakonec strávil ve vězení 20 měsíců. A v roce 1979 byl odsouzen za daňové úniky a naposledy se na čtyři měsíce podíval do chládku.

Robert Downey Jr. (57)

Robert je sice jedním z nejlépe placených herců a svým vzezřením rozhodně nepřipomíná kriminálníka, i on má ale na svém kontě několik hříchů. V devadesátých letech byl několikrát zatčen za trestné činy týkající se drog. V roce 1996 se do spárů spravedlnosti dostal kvůli držení kokainu, heroinu a extáze a také za nošení střelné zbraně. V roce 1997 strávil šest měsíců ve vězení v Los Angeles za to, že se nedostavil k testu na drogy. Když se situace opakovala, byl v roce 1999 odsouzen na tři roky do státního vězení za porušení zkušební doby. Nakonec byl propuštěn po necelém roce.

Robert Downey Jr. překvapil novým vzhledem: S holou hlavou je téměř k nepoznání!

Lauryn Hill (47)

Zpěvačka Lauryn Hill udělala díru do světa jako členka seskupení Fugees. Držitelka Grammy ovšem prorazila i jako sólová zpěvačka, jejího alba se prodalo více než deset milionů kusů. V roce 2012 byla obviněna ze tří případů daňových podvodů za to, že neodvedla daň z příjmů ve výši 1,8 milionů dolarů. V roce 2013 byla odsouzena ke třem měsícům vězení.

Felicity Huffman (60)

Ano, ano, i Zoufalá manželka se dostala do výčtu slavných, kteří si nějaký čas pobyli v chládku. Tahle usměvavá dáma, která byla dokonce nominována na Oscara, byla v roce 2019 odsouzena za podvod. Zaplatila patnáct tisíc dolarů za to, že její dcera získala lepší skóre ve zkoušce SAT, což je jeden z nejvýznamnějších standardizovaných testů používaných pro přijímání studentů na vysoké školy v USA, aby se snáze dostala na vysokou školu. Felicity byla odsouzena ke dvěma týdnům vězení a nakonec si odpykala 11 dní.

Lil' Kim (48)

Tahle velmi úspěšná hudebnice, která se svým debutovým albem okouzlila více než 6 milionů lidí a znát ji můžete třeba i ze slavné písně Lady Marmelade z muzikálu Moulin Rouge!, byla v roce 2005 usvědčena ze tří spiknutí a jednoho křivého svědectví za lhaní porotě o přestřelce, která se udála v roce 2001 na Manhattanu. Byla odsouzena přesně na rok a den a svůj trest si odpykala v Pensylvánii. Na svobodu se dostala v roce 2006.

Wesley Snipes (60)

Fanoušci filmů vytvořených podle komiksů vědí, že tento herec se proslavil hlavně díky sérii Blade, na kontě má ovšem také i pořádný vroubek, který se týká peněz. V roce 2008 byl odsouzen za úmyslné nepodání přiznání k dani z příjmů za roky 1999 - 2004. V prosinci roku 2009 nastoupil k výkonu trestu do věznice v Pensylvánii a propuštěn byl v dubnu roku 2013.

Danny Trejo (78)

Danny Trejo se v zahraničí proslavil hlavně rolemi pořádných drsňáků a díky 65 filmovým úmrtím se také řadí k hercům, kteří na plátně nejčastěji umírají. V Čechách ho ovšem mohou lidé znát i díky slavné reklamě na Mountfield. A jakou kriminální minulost má za sebou? Podle dostupných informací strávil Danny ve vězení dohromady 11 let za ozbrojené loupeže, napadení a drogové trestné činy. Svůj život se mu ovšem podařilo obrátit vzhůru nohama, za mřížemi se stal boxerským šampionem, po propuštění osobním trenérem, a právě to vedlo k jeho kariéře herce.

Mark Wahlberg (51)

Ženy šílí po jeho svalech, za své umění na stříbrném plátně už inkasoval spousty peněz. Mark Wahlberg je ale jedním z těch, kteří by nejspíš rádi ze své minulosti něco vymazali. Konkrétně rok 1988 a napadení muže jménem Johnny Trinh. Herec byl obviněn z napadení a ublížení na zdraví se zbraní a odpykal si 45 dní z devadesátidenního trestu. Později požádal, aby byla událost vyškrtnuta z jeho záznamu, a muž, kterého napadl, mu odpustil.

Mark Wahlberg (51) ukázal neskutečné břišáky i manželku: S bývalou modelkou, s níž má čtyři děti, vrká i po 20 letech

Paris Hilton (42)

Má miliardy, přesto se Paris Hilton (42) nevyhnula pobytu ve vězení. V květnu 2007 byla hotelová dědička odsouzena ke 45 dnům vězení za porušení podmínek zkušební doby vyplývající z řady dopravních přestupků. Nastoupila do ženské věznice v Lynwoodu v Kalifornii, aby si tam odpykala svůj trest. Propuštěna byla po pouhých 19 dnech.

Paul McCartney (80)

Paul McCartney (80) byl v roce 1980 zatčen na tokijském letišti za držení většího než malého množství marihuany. Stalo se tak, když vyrazil na turné. Muzikant byl obviněn z pašování, což mu mohlo vynést sedm let za mřížemi. V tamním vězení strávil devět dní, než byl deportován zpět do Anglie.

Khloé Kardashian (38)

A na závěr jedna perlička. Ano, i slavná Khloé Kardashian (38) pocítila, jaké to je za mřížemi. V roce 2008 byla odsouzena za porušení podmínek vyplývajících z jejího zatčení pod vlivem alkoholu v roce 2007 a v chládku měla strávit 30 dní. Kvůli přeplněnosti věznice si ovšem mezi kriminálnicemi nakonec odbyla pouze tři hodiny. 

Andrea Correia , Super.cz


Časová osa článků