Iva Janžurová na výstavě orchidejí v pražské Botanické zahradě v Troji Super.cz

Podivuhodný dárek od Karla Gotta pro Ivu Janžurovou: Orchidej chřadla a odcházela stejně jako Slavík

Populární herečka se nepovažuje za velkou pěstitelku květin, přesto je, asi jako každá žena, ráda dostává. Podělila se s námi i o zvláštní příběh, kdy jí dal orchidej Karel Gott (✝80). Ta chřadla, stejně jako chřadnul v důsledku vážných zdravotních komplikací Slavík.

„Dostala jsem orchidej od Karla Gotta, starala se o ni. A ona s jeho chřadnutím začala chřadnout taky. Přišlo mi to jako nešťastný zjištění. Zeť (manžel herečky Sabiny Remundové - pozn.) ji dal do pořádku, už neměla ani listy. A najednou ji zase vypěstoval i kvetla. Tak jsem mu poslala PF, že je to nejradostnější péefko, co posílám, že bude v pořádku. Ale to jsem si zahrála s takovou bláhovostí. Nakonec Karel i orchidej skončili nedobře.“

Dcera Ivy Janžurové vyvedla do společnosti nejmladšího syna. Theodora Remundová se bojí, že jim z bytu udělá skleník

Po premiérách bývá zvykem obdarovat představitelky hlavních postav spoustou kytek. Jestlipak herečka řeší, kam s nimi? „Jo, vázy, to jsem loni před Ježíškem říkala dětem: kupte mi vázy. Výborné jsou velké sklenice od okurek, ty si schovávám,“ řekla Super.cz.

Maminka oblíbené Janžurky amatérsky malovala. A když její dcera nosila domů po představení kytice, tak si je aranžovala a malovala je.

Hvězda Kukaček je vyznavačkou silovějších sportů. Teď se Sabina Remundová musela dát na jógu

„Mám od ní hodně namalovaných kytiček. Já se chystala, že je jednou budu také malovat. Tak jsem si je pro jistotu, když jsem měla záplavu květin k nějakému výročí nebo po premiéře, fotografovala. Mám šíleně moc obrázků květin z různých úhlů i osvětlení. Už je asi nenamaluju,“ svěřila nám Iva Janžurová.

Ta je dva měsíce před 82. narozeninami stále v jednom kole. I do Botanické zahrady v pražské Troji, kde se stala spolu se svými dcerami Sabinou a Theodorou patronkou výstavy orchidejí, dorazila ze zkoušky v divadle a zase poté odjela hrát. 

Vlaďka Merhautová , Super.cz


Časová osa článků