Hvězdy se sjely na Pražský hrad.

Hvězdy se sjely na Pražský hrad. Foto: Super.cz/Herminapress a ČTK/Ondřej Hájek

Hvězdy na Hradě: Na nového prezidenta připíjí Morávková, Dejdar i Miss Kuchařová

Pozvání na dnešní inauguraci nově zvoleného prezidenta Petra Pavla přijalo také mnoho tváří známých z českého šoubyznysu.

Na Pražský hrad dorazila například modelka Taťána Kuchařová, herec Martin Dejdar, herec a režisér Milan Šteindler, herečka Dana Morávková s manželem, hudebníkem Petrem Maláskem, či herec a komik Petr Čtvrtníček s dcerou Aničkou.

Nechybí ani herečka a někdejší první dáma Dagmar Havlová, herečka Eva Holubová, která z celebrit patřila k nejhlasitějším podporovatelům Petra Pavla, či herec Ladislav Frej, jehož doprovodila dcera, rovněž herečka Kristýna Frejová.

Filip Vaněk si nikdy nebere servítky: Co na model prezidenta Petra Pavla a jeho ženy na inauguraci řekl odborník?

Petr Pavel ve Vladislavském sále složil prezidentský slib, ve funkci vystřídal Miloše Zemana, kterému vypršelo druhé funkční období o středeční půlnoci. Poté se s manželkou přesunuli na nádvoří Pražského hradu, kde se pozdravili s lidmi, poté Pavel k příznivcům promluvil.

Ve svém inauguračním projevu Pavel varoval před populismem, zdůraznil hodnoty jako pokora. „Musíme si udržet pokoru. To ale neznamená, že nemůžeme mít odvahu a vizi. Takovou stopu bych rád viděl u nás doma a přál bych si, aby byla vidět i ve světě,“ uvedl mimo jiné. 

Super.cz


Časová osa článků