Karel Gott

Karel Gott Foto: www.hermina.cz

Víme první: Karla Gotta zradil hlas a ruší koncerty: Nevím, jestli se ještě vrátím!

Těžká alergie a přepracovanost udělaly z Karla Gotta (✝80) nedobrovolně maroda. Muž, který jde zpívat, i když má teplotu čtyřicítku a sotva chroptí, nebo jenž se před dvěma lety doplazil na pódium ankety TýTý i přes obrovské bolesti, tentokrát poznal, že problém s hlasivkami je vážnější. Musel zrušit své nejbližší pracovní závazky. „Vůbec netuším, kdy budu moci zpátky na pódium. Za týden, za dva nebo třeba už nikdy,“ vyděsil Super.cz Karel Gott.

„Někdy má indispozice trvá jen do večera, rozezpívám to, ale tentokrát jsem poznal, že to jen tak nepůjde a léčba bude trvat déle. Zpěv beru jako vrcholový sport. Když není výkon stoprocentní, nemohu na jeviště, stejně jako sportovec nenastoupí, když není v pořádku. A zjistil jsem, že kdybych přes své potíže zpíval dál, tak si své hlasivky ve vysokých tóninách servu,“ vysvětluje Gott, který vylučuje, že by za rušením jeho aktivit prvního května, návštěvy výstavy reprodukcí jeho obrazů v Kopřivnici nebo hudebního setkání na zámku v Holešově, byla jiná zdravotní potíž, například operace.

„Je pravda, že strašně dlouho jsem nic neodvolal. Potřebuji teď ale absolutní hlasový klid. Budu brát medikamenty, učit se doma texty, možná i trochu malovat. Když mi to nezpívá, nemám na tom jevišti co dělat,“ říká „božský Karel“, který vyhledal pomoc foniatra.

„Nedokáži odhadnout, kdy budu zpátky u mikrofonu. Dobrou technikou to umím většinou rozezpívat. Ale tentokrát je to jiné. Určitě je to alespoň na týden na dva. Vše je možné. I to, že se už vůbec nevrátím. Nechci dávat plané sliby,“ dodal Gott, kterému celá redakce on-line deníku Super.cz přeje co nejrychlejší uzdravení. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků