Zpěvák Jožo Ráž prožívá smutné období.

Zpěvák Jožo Ráž prožívá smutné období. Profimedia.cz

Jožo Ráž v slzách: Zemřela mu milovaná maminka

24. dubna 2012 11:25

Velmi těžké životní období právě prožívá frontman slavné slovenské skupiny Elán Jožo Ráž (63). Koncem minulého týdne mu totiž zemřela maminka, informoval slovenský internetový deník Cas.sk.

Zpěvák, který se má v nejbližších dnech zúčastnit posledního rozloučení, o svém soukromí nikdy příliš nehovořil a ani tentokrát tomu není jinak. Smutnou zprávu nicméně potvrdila jeho asistentka. „Ano, je to pravda, ale je to jeho soukromá věc. Víc se k tomu nebude vyjadřovat,“ sdělila serveru Karolína Halenárová.

Muzikant, který má tisíce fanoušků na Slovensku i v Česku, tak přišel i o druhého rodiče. Otec mu zemřel v sedmdesátých letech, když byl ještě mladý a velmi těžce se s jeho smrtí vyrovnával.

Osud se s Jožem nikdy příliš nemazlil, zpěvák ale v minulosti ukázal, že se s ním dokáže poprat. V roce 1999 se stal účastníkem vážné dopravní nehody a s těžkými poraněními mozku ležel dva měsíce v kómatu.

Díky své pevné vůli se ale dokázal uzdravit a vrátit na pódia. „Učil jsem se chodit dva roky,“ vzpomínal Ráž na těžké období po nehodě, kterou přežil jen díky obrovské dávce štěstí. 

Michael Švec , Super.cz