Věra Martinová

Věra Martinová Korzo

Zpěvačka Věra Martinová o své rakovině: Přehlédla jsem řítící se náklaďák

24. dubna 2012 10:30

Zpěvačka Věra Martinová (58), mezi jejíž nesmrtelné hity patří písně jako Malý dům nad skálou, Až na vrcholky hor nebo Nebe, peklo, ráj, má za sebou drsnou zkušenost s rakovinou prsu. Prošla si peklem, musela na operaci a protrpěla si ozařování. O ňadra ale naštěstí nepřišla. A dva roky po boji s nemocí o své zkušenosti znovu promluvila. „Člověk by měl vnímat semafor svého těla, jinak se mu může snadno stát, že přehlídne řítící se náklaďák,“ říká Martinová.

Ta se v pražském Hard Rock Cafe na křtu moderovaném Janou Doleželovou stala šestnáctého dubna kmotrou knihy debutantky Miriam Kotorové s názvem „Říkejte mi Miriam“. Vznikla za podpory sdružení Mamma Help a podle odborníků patří mezi ty nejlepší publikace, které se kdy v Česku bojem s nádorem zabývaly.

Sama autorka knihy má za sebou léčbu a to, že neúnavně poslouchala svou intuici, jí několikrát zachránilo život. Kombinovala standardní léčbu s tou alternativní. „Když vás z pocitu vlastní nesmrtelnosti vyrve nečekaná a závažná diagnóza, málokdo má to štěstí, že má kolem sebe lidi, kteří ho dokáží podržet. Tápe, riskuje a ztrácí drahocenný čas. Nebo totálně rezignuje. Nechci nikomu radit, co má dělat, jen popisuji své zkušenosti a obrázek ať si každý udělá sám,“ tvrdí Kotorová. Publikaci je možné zakoupit na webu www.jamiriam.cz nebo ve vybraných obchodech. Deset korun z prodané knížky půjde na konto sdružení pacientek s nádorovým onemocněním Mamma Help. 

David Zápal , Super.cz