Leona Skleničková s režisérem Adamem Sedlákem

Leona Skleničková s režisérem Adamem Sedlákem Michaela Feuereislová

I Krakonoš na ní mohl oči nechat. Liduška z nejsledovanější pohádky byla na Lvu zatraceně sexy

Leona Skleničková se do povědomí televizních diváků dostala díky pohádce Krakonošovo tajemství, kde ztvárnila hodnou a statečnou dívku Lidušku.

V pohádce sice nehrála princeznu, ale vesnickou dívku, v šatech si to ale vynahradila na slavnostním vyhlášení filmových cen Český lev, kam přišla v doprovodu režiséra filmu BANGER. Adama Sedláka.

Nesvačilové lezly vnady ven a na Kolečka zírala jako na svatý obrázek. Ten po rozchodu s Vignerovou už zase vrká s herečkou

Čtyřiadvacetileté talentované herečce to ve fialových šatech velmi slušelo a patřila k ozdobám Rudolfina.

Komu se Skleničková líbila v Krakonošově tajemství, ten se může těšit i na její další filmový počin. Nejnověji ji uvidíme v česko-slovenském snímku Nikdo mě nemá rád, kde hraje například s Hanou Vagnerovou nebo Miroslavem Hanušem. Objeví se také v novém seriálu Sex O Clock, který vysílá Voyo.

Krakonoš předčil Bambitku. Diváci pějí ódy na novou pohádku. Padouch Prachař je klon dědy, pána hor by dámy chtěly domů

První velkou hlavní roli ale ztvárnila ve zmíněném Krakonošově tajemství. „Je to moje první pohádka. A je to poctivá a česká pohádka. Velká hlavní role opřená o historické pozadí a podpořená velkou českou legendou,“ řekla Super.cz Skleničková ještě před slavnostní vánoční premiérou. Jak jí to slušelo na Českých lvech, si prohlédněte v naší galerii. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků