Webová stránka šerifa Joe Arpaio, kde jsou vyvěšeny fotografie zločinců.

Webová stránka šerifa Joe Arpaio, kde jsou vyvěšeny fotografie zločinců. Profimedia.cz

Šerif vyvěsil na web největší zjevy mezi zločinci, lidé hlasují pro favorita

Vysoce postavený americký policista Joe Arpaio z Arizony známý jako nejpřísnější americký šerif se postaral o pozdvižení mezi lidmi, když na internet vyvěsil fotografie několika desítek zločinců podivného vzezření a pro každý den vyhlašuje anketu o „Policejní snímek dne“. Veřejnost tak může hlasovat a vybrat si narušitele zákona, jenž ji nejvíce svou fotografií zaujal či pobavil.

Šerif z arizonského Maricopa County umožnil veřejnosti nahlédnout do policejních záběrů zločinců, které vystavil na své webové stránce http://www.mcso.org/Mugshot/ a ohodnotit je.

Arpaio si získal určitou popularitu u lidí tím, že je na odsouzence velice přísný, nutí je například oblékat se do růžového vězeňského mundůru a krmí je nevzhlednými zelenými omáčkami.

Vysoce postavený policista doufá, že svým posledním počinem upozorní na práci podřízených a pomůže řešit další zločiny tím, že lidé budou mít větší povědomí o tvářích místních pachatelů.

Nejčastěji hodnocení jsou samozřejmě ti zločinci, kteří se svým zjevem nejvíce liší od zažitých konvencí, jsou rozcuchaní nebo vypadají silně „vyžile“.

Své největší slávy se Arpaio dočkal v roce 1993, kdy představil svou stanovou věznici, která má nyní téměř dva tisíce vězňů a svůj výkon trestu si zde muklové odpykávají pod plachtou. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků