Dagmar Jihlavcová je zatraceně sexy malířka.

Dagmar Jihlavcová je zatraceně sexy malířka. Foto: Archiv Dagmar Jihlavcové

Tohle je nejkrásnější česká malířka, která se navíc velmi ráda svléká. Co na ni říkáte?

Má tvář anděla, tělo bohyně a pyšní se velkým talentem. Řeč je o Dagmar Jihlavcové, fotomodelce a malířce, která se před objektivem fotoaparátu rozhodně nestydí, a o které zřejmě ještě hodně uslyšíme.

K malířství se Dagmar dostala velmi kuriózní cestou. Roku 2004 doprovázela svého tehdejšího partnera na služební cestě a chytla malárii. Byla hospitalizována a po propuštění strávila zbytek pobytu v rodinném paláci svého expartnera. Při bloumání po domě narazila na místnost. „Hrozně jsem se nudila a tak jsem požádala komorníka, aby mi dveře odemkl. Uvnitř se nacházelo mnoho štětců, malířských barev, pláten a mě šílené lákalo si to všechno osahat,“ svěřila se Dagmar s okamžikem, kdy u ní propukla malířská vášeň.

Vedle malování se věnuje také fotomodelingu. A jelikož má tahle krásná blondýnka co ukazovat a rozhodně se nestydí, fotí především akty. „S nahotou opravdu nemám problém, část svých obrazů jsem dokonce malovala tak, jak mě pánbůh stvořil,“ práskla na sebe Dagmar, která kvůli časově náročnému focení malování na nějakou dobu odsunula. Po čase se však ke štětcům vrátila. „Potkala jsem jednoho člověka, který mě znovu přivedl na myšlenku, že bych měla malovat. Řekl mi, že mám velký talent a že by byla škoda jej zahodit,“ řekla malířka, jejíž doménou jsou abstraktní geometrické obrazy. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků