Jana Krausová se synem Adamem

Jana Krausová se synem Adamem Herminapress

Jana Krausová a její syn Adam: Kritika, vysoké nároky a debaty o trapnosti

Herečka Jana Krausová (69) je matkou dvou synů, Adama a Davida (43). Právě s Adamem Krausem často spolupracuje. Klape jim to nejen v každodenním životě, ale i na divadle. Proto bude syn svou matku na divadelních prknech režírovat už počtvrté.

Pohoršená a praštěná sekretářka: Jana Krausová uvítala zpestření mezi kriminálkami

Jak Adam prozradil, svou maminku může režírovat až bezmezně. To potvrzuje i sama Jana. „Dovolí si ke mně určitě víc, máme však podobné vnímání humoru a vůbec celé práce. Je to pro mě výhoda.“ A Adam doplňuje: „Je jednodušší někomu, koho tak dobře znám, vysvětlit, co po něm chci, a to bez ostychu. Nestydíme se říct jeden druhému: „Hele, tohle mi přijde trapný“. Jsme k sobě myslím mnohem kritičtější a náročnější.“

Bude se jednat o novou komedii Arnošta Goldflama v pražském Studiu DVA na jeho Malé scéně. Zajímavé to bude také proto, že na jevišti uvidíte pouze Janu. Představení Biletářka je tedy one woman show.

Jana Krausová se pochlubila: K Vánocům dostane jeden z nejkrásnějších dárků

Ačkoliv Jana Krausová už dávno dokázala, že je talentovanou herečkou, její původní profese je výtvarnice. "Dělala jsem grafiku, pak jsem přešla na malbu. Kreslím, maluji a pracuji s různými materiály. Herectví spočívá v tom, že je to dané. Musím si tedy hledat čas na malování v delších odmlkách mezi hraním. Musí to být prázdniny a jiné pauzy. Dřív jsem odbíhala k malování od hraní, to už nedokážu, nemám čas,“ svěřila se Jana Krausová nedávno Super.cz. 

Ondřej Kočí , Super.cz


Časová osa článků