Ředitel soutěže krásy Muž roku David Novotný byl velký kamarád Nadi Urbánkové.

Ředitel soutěže krásy Muž roku David Novotný byl velký kamarád Nadi Urbánkové. Foto: se souhlasem D.Novotného

Úsměvná zábavná, lidská. Přátelé a celebrity smutní nad odchodem Nadi Urbánkové (✝83)

Česko zasáhla velmi smutná zpráva. V pátek večer zemřela herečka a zpěvačka Naďa Urbánková (✝83). O jejím odchodu do hereckého a pěveckého nebe informovala její dcera Jana Fabiánová.

Smrt Nadi Urbánkové zasáhla nejenom její rodinu, veřejnost, ale i samozřejmě její kamarády. Velmi blízkým přítelem jí byl i například ředitel soutěže Muž roku David Novotný, pro kterého byla tato zpráva velkým šokem.

Naďu jsem měl na řadě akcí. Byla velký profesionál a budu ji mít navždy v mém srdci. V zákulisí byla vždy úsměvná a zábavná. Nikdy na ni nezapomenu,“ svěřil se Super.cz. „Já ji měl moc rád, opravdu moc,“ dodal smutně.

Zemřela Naďa Urbánková

Super.cz

Úmrtí pětinásobné Zlaté slavice zasáhlo také moderátora Honzu Musila (55). „Je mi to moc líto. Při cestě do nebe, ať tě provázejí všechny tvé písničky, které jsi nám tu zanechala. Nezapomenu,“ napsal.

V šoku byl i zpěvák a komik Vladimír Hron. „Právě jsem přeletěl Atlantik a po patnácti hodinách a třech přestupech jsem se konečně dokodrcal až domů. A tady na mne opět čeká takováto zpráva. Zemřela Naďa Urbánková…Přátelé a kolegové odcházejí, ale zbývá tu po nich spousta nádherné muziky a po tobě, Naděnko, zbyla i spousta radosti, lidskosti a světla, které jsi rozdávala. Každé setkání s tebou byl pro mne svátek a děkuji za to, že jsem směl po tvém boku i zpívat,“ nechal se slyšet Hron.

Děkuji ti za všechno, miluji tě napořád. Dcera Nadi Urbánkové (✝83) popsala poslední chvilky své milované maminky

„Smutná ranní zpráva - do nebe odešla skvělá zpěvačka. Nadi, mávám ti na cestu,“ loučila se s kamarádkou zpěvačka Hanka Křížková (65).

„Opět odešla velká legenda. Upřímnou soustrast celé rodině,“ přidal se ke kondolencím operní pěvec Štefan Margita (66), který se loni vyrovnával se ztrátou své manželky Hany Zagorové.

Smutno je i v divadle Studio Dva, kde Urbánková také působila. „Do pěveckého a hereckého nebe odešla pětinásobná zlatá slavice a jedinečná osobnost, paní Naďa Urbánková . S naším divadlem zůstane neodmyslitelně spjata díky představení Hello, Dolly! V tomto vůbec prvním muzikálu z produkce Studia DVA rozdávala coby speciální host v roli Ernestiny Zámožné mnoho radosti. Bylo nám ctí,“ napsali. 

Anna Veškrnová , Ondřej Kočí , Super.cz


Časová osa článků