Jana Fabiánová na archivním snímku s maminkou Naďou Urbánkovou

Jana Fabiánová na archivním snímku s maminkou Naďou Urbánkovou Michaela Feuereislová

Děkuji ti za všechno, miluji tě napořád. Dcera Nadi Urbánkové (✝83) popsala poslední chvilky své milované maminky

Zpěvačka a herečka Naďa Urbánková (✝83) zemřela na komplikace spojené s rakovinou a nedávno prodělaným covidem. Její dcera Jana Fabiánová do poslední chvíle doufala, že se zdravotní stav její maminky zlepší a prosila její fanoušky o modlitby. Bohužel ani to nepomohlo.

„Zemřela ve spánku, bez bolestí. Jménem celé naší rodiny děkuji za soucit a prosím o možnost vyrovnat se s touto zdrcující zprávou v soukromí. Miluji tě napořád. Tvoje Jana,“ vzkázala Fabiánová do nebe své mamince.

Komplikace s rakovinou a covidem si vybraly nejvyšší daň. Ve věku 83 let zemřela Naďa Urbánková

Ta bojovala s covidem v nemocnici. Její stav nebyl vůbec dobrý a dcera nejprve nesměla chodit ani na návštěvy. Po několika dnech ale došlo k výraznému zlepšení a čtyřicetistupňové horečky pominuly. Fabiánovou dokonce k mamince i pustili.

„Moc a moc vás všechny pozdravuje, děkuje vám za modlitby, energii a lásku. Říkala, že se cítí mnohem lépe. Moc a moc vám všem děkujeme umíte zázraky!“ vzkázala před několika dni dcera. Ani výrazné zlepšení nakonec nestačilo a Urbánková ve věku 83 let odešla do pěveckého nebe.

Naďa Urbánková leží v nemocnici. Není jí vůbec dobře, modlete se za ni, vzkázala dcera

K nejslavnějším hitům Nadi Urbánkové patřily písně Drahý můj, Závidím, Svatební průvod nebo Vilém peče housky. O výjimečnosti jejích pěveckých kvalit svědčí i pět Zlatých slavíků, které během kariéry nasbírala. Prosadila se ale i jako herečka. Hrála například v Ostře sledovaných vlacích (1966), Skřiváncích na niti (1969) nebo v komedii Na samotě u lesa (1976). 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků