Michal Malátný

Michal Malátný Profimedia.cz

Michal Malátný zažil na letišti šok. Rodina ho musela opustit a odletět do Egypta bez něj!

To, že zjistíme, že máme propadlou občanku, pas či řidičák, se může stát komukoliv. Když ale chcete zrovna odletět na dovolenou, kam vás bez pasu nepustí, zůstanete trčet na letišti a odejdete domů. To se stalo i Michalu Malátnému (52) z kapely Chinaski. Když měl s rodinou odlétat do Egypta, až na letišti zjistil, že má neplatný cestovní pas.

Michal Malátný z kapely Chinaski promluvil o dcerách. Zdědily hudební talent, ale zájem projevují o něco jiného

„Zamával jsem rodině a byl jsem zoufalý. Bylo zrovna 28. října, státní svátek, takže úřady byly zavřené, egyptská ambasáda taky, nedalo se nic nedělat. Vrátil jsem se do prázdného bytu a říkal jsem si, že musím něco udělat. Ale nešlo dělat vůbec nic. Mohl jsem si jedině zout boty a dát si nohy na stůl. Z toho pocitu jsem napsal text,“ svěřil se zpěvák.

Slova nové písně ihned poslal kapelníkovi a kytaristovi Františku Táborskému, který na něj do druhého dne napsal melodii. A tak díky šoku na letišti vznikl nový hit kapely.


Měl bych si boty zout je druhým singlem z alba Frihet. Chinaski ho natočili na břehu Norského moře, ve stylovém dřevěném studiu nedaleko Ålesundu a teď kluci k této písni vydali klip. 

Ondřej Kočí , Super.cz


Časová osa článků