Richard Sacher uvedl na pravou míru své účinkování v Prostřeno! Speciál.

Richard Sacher uvedl na pravou míru své účinkování v Prostřeno! Speciál. FTV Prima

Richard Sacher vysvětluje aroganci a hysterii v Prostřeno! Speciál: Proč se choval jako neomalený prudič?

Nenávistné reakce i výhrůžky násilím. Novinář, spisovatel a moderátor Richard Sacher v pořadu Prostřeno! Speciál rozpálil sledující do běla. Nevoli budil i u spoluúčinkujících, kdy se proti jeho chování ohradili Monika Binias (50) nebo Sámer Issa (37). Teď tvrdí, že vše byla jen hra.

"Můj styl účinkování v pořadu Prostřeno! Special byl mnou vymyšlenou arogantní rolí. Od chvíle, kdy jsem přivítal Jara Smejkala ve dveřích a lekl se ho, jsem až do poslední vteřiny natáčení hrál divadlo. A to i včetně vyhrocených hádek a nevydařeného karaoke. Sám za sebe jsem byl pouze ve svém medailonku a taky během vaření," uvedl Sacher v prohlášení, které si nechal zautorizovat od televize Prima včetně času, kdy ho může vydat. Tedy až po konci posledního dílu.

Hysterické scény kvůli údajné nevěře a vyhazování od stolu: Páteční Prostřeno! u Moniky Binias má grády

"A proč jsem se rozhodl, že ze sebe udělám neomaleného prudiče? Intelektuální humor bohužel nepřipadal v úvahu, musel jsem zvolit jinou cestu. Štáb o ničem nevěděl," upřesnil Sacher, že při natáčení nejel podle nějakého připraveného scénáře od televize.

V Prostřeno! Speciál nebyla nouze o konflikty a výhrůžky.

FTV Prima

"Pobavilo mě, a zároveň vyděsilo, kolik diváků to vzalo vážně, mnozí se přímo rozčilovali a posílali mi nenávistné až výhrůžné vzkazy. Dokonce i přátelé mi psali esemesky, že mě v televizi absolutně nepoznávají. Prý se takto v civilu nechovám, co to má tedy znamenat?! Nemohl jsem nikomu odepsat, že záměrně hraju roli hulváta, jehož chování je častokrát doslova za hranou," uzavřel Sacher a teď zbývá jen spekulovat nad tím, proč to vlastně udělal. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků