Brooke Shields

Brooke Shields Profimedia.cz

Znásilnění bez trestu. Slavná herečka Brooke Shields v dokumentu odhaluje, že byla sexuálně napadena

Brooke Shields (57) v novém dokumentu s názvem Pretty Baby překvapivě prozradila, že se po vysoké škole stala obětí sexuálního útoku. Celou věc nenahlásila, musela si vše vyřešit sama v sobě.

Incident se stal v roce 1987, poté, co Brooke dostudovala na Princetonu a chtěla se vrátit zpátky do Hollywoodu. Herečka šla na večeři s mužem, kterého znala, a se kterým chtěla probrat pracovní možnosti, popisuje úryvek z dokumentu magazín Entertainment Weekly. Po večeři ji měl její doprovod vylákat do svého hotelového pokoje s tím, že jí zavolá taxi.

Pak ale na chvíli zmizel a herečka se mezitím dívala dalekohledem, který našla na stole, na volejbalisty na hřišti před hotelem. Když se muž vrátil zpátky, byl nahý. „Položila jsem dalekohled a najednou byl přímo na mě. Bylo to jako wrestling. Bála jsem se, že se udusím,“ uvedla Brooke důvod, proč se muži nebránila.

Brooke Shields (57) předvedla parádní figuru v prádle a fanoušci ji nepřestávají chválit

„Takže jsem nebojovala. Ne. Úplně jsem ztuhla. Myslela jsem si, že moje „ne“ bude stačit. Říkala jsem si „zůstaň naživu a vypadni,“ řekla herečka s tím, že v ten moment dokázala oddělit svou mysl od svého těla. Když bylo po všem, sjela dolů výtahem, vzala si taxi a plakala celou cestu do bytu své kamarádky.

Z útoku poté obviňovala samu sebe. Měla pocit, že muži vyslala zprávu tím, že souhlasila se schůzkou, pila víno a šla do jeho pokoje. O několik let později poslala útočníkovi dopis, ten ho však ignoroval. Herečka tak popisuje, že si musela pomoct sama a vypořádat se s útokem bez přičinění kohokoliv jiného. 

Kristýna Beranová , Super.cz


Časová osa článků