Petr Kolečko se v novém seriálu inspiroval příběhem Anety Vignerové

Petr Kolečko se v novém seriálu inspiroval příběhem Anety Vignerové FTV Prima

Slovensko zuří kvůli seriálu: Příběh o Miss z vyloučeného prostředí napsal Kolečko podle Vignerové. Co na to Aneta?

Slovensko, a zejména město Trebišov, pohoršuje nový seriál Iveta českého režiséra Jana Hřebejka, který vznikl podle scénáře Petra Kolečka (39). Primátor Trebišova protestuje, že jsou město a jeho obyvatelé zobrazeni dehonestujícím způsobem a jeho obyvatelé zažívají po odvysílání prvních dílů potupu a zesměšňování.

V příběhu o dívce, která se dostala do světa modelingu, podle něj seriál zobrazuje mj. alkoholismus školáků, zesměšňování náboženského života, jednoduchost a přízemnost vyjadřování zde žijících lidí, spojenou se zesměšňováním kvality života na východě.

Proti tomu se ohradil scenárista, který připustil, že předlohou jeho hrdinky je jeho bývalá partnerka, Miss ČR 2009 Aneta Vignerová (35). „Ona prožila příběh dívky z vyloučeného prostředí, která se dostala do velkého modelingu. Tohle byl jen základ a zbytek je samozřejmě fikce,“ řekl Kolečko TV JOJ.

Ještě to bude tvrdý! Aneta Vignerová promluvila o zásnubách s Kolečkem a poslala vzkaz té dotyčné osobě...

Super.cz samozřejmě kontaktoval Anetu. Chtěli jsme vědět, zda o tom, že její ex podle jejího příběhu natáčel, věděla a co na jeho vyjádření říká. "Já jsem mu podala nějaký příběh a z toho se vytvořil scénář. To vyjádření nepodal úplně šťastně, Havířov není vyloučená lokalita, je to fajn menší město," řekla Super.cz.

"Ten příběh není můj, to by se mohl jmenovat rovnou Aneta. To, že by mi psali lidé, že jsem Cikánka, už je umělecká licence. Jde jen o inspiraci. Jsem ráda, že má ten seriál na Slovensku úspěch, i když je to hodně kontroverzní. Žádný seriál o Miss ještě nebyl a udělat ho na takové úrovni je podle mě super," uzavřela smířlivě na adresu svého ex, s nímž má syna Jiříčka, Aneta. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků