Poslední fotografie producenta Jana Nejedlého

Poslední fotografie producenta Jana Nejedlého Michaela Feuereislová

Poslední foto zesnulého exsnoubence Sandry Novákové: Kamarád promluvil o jeho těžkých zdravotních problémech. V břiše měl síťku

Producent Jan Nejedlý, který podlehl následkům pádu ze schodů, po němž ležel v nemocnici v kómatu, měl za sebou velmi pestrý život.

Po více i méně úspěšných filmařských počinem, za nimiž stál, jako byly snímky Snowboarďáci, Prachy dělaj člověka anebo Experti, skončil kvůli dluhům ve vězení.

Po podmínečném propuštění ho potkaly těžké zdravotní problémy. O jeho úmrtí informoval web Extra.cz.

I když v minulosti býval velmi společenský, po komplikované operaci se stáhl víc do sebe, večírkům už se vyhýbal, protože měl zakázaný i alkohol. "Ozval se mi do nemocnice po mojí operaci, protože jsem měl podobné problémy, i když zdaleka ne tak velké. Poté jsme se sešli. Probírali jsme hlavně zdraví, na které si stěžoval," vyprávěl Super.cz Petr Vojnar, který s producentem na několika projektech jako herec spolupracoval.

Zemřel bývalý snoubenec Sandry Novákové Jan Nejedlý. Bylo mu 52 let

"Neviděli jsme se od natáčení filmu Veni, vidi, vici. Víc než deset let. Ale na život nerezignoval, měl plány, měl spolupracovat i s filmovým festivalem Febiofest," doplnil Vojnar, který na Honzu vzpomíná v dobrém. "Je škoda každého zmařeného života. Já s ním vycházel vždy dobře, na rozdíl od ostatních mi nic nedlužil, i když v mém okolí se lidé, kterým dlužil, vyskytují. Právě od nich jsem se dozvěděl o jeho nešťastném pádu a koncem minulého roku i o jeho smrti," dodal.

S Nejedlým se Vojnar sešel na jaře 2021. "Slíbili jsme si, že se vzájemně ozveme, ale už k tomu nedošlo," upřesnil. Zhruba v tu dobu jsme se s ním potkali i my, když jsme se náhodou sešli na zahrádce stejné restaurace na pražském Smíchově. Z té doby pochází i jeho poslední fotografie. Byl pohublý a ukázal nám i svoje břicho, kde měl část břišní stěny nahrazenou speciální síťkou. I nám vyprávěl o svých plánech, které už ale nestihl uskutečnit. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků