Tatjana Patitz

Tatjana Patitz Profimedia.cz

Zemřela modelingová ikona Tatjana Patitz: Ve věku 56 let prohrála boj s rakovinou

Supermodelka Tatjana Patitz podlehla ve věku 56 let rakovině prsu. Zemřela ve středu ráno ve svém domě v Santa Barbaře, jak potvrdil její agent.

Patitz patřila mezi modelingové hvězdy 90. let. Spolu s Naomi Campbell, Christy Turlington, Lindou Evangelistou a Cindy Crawford se objevila na ikonické lednové obálce britského Vogue v roce 1990. Ve stejném měsíci pak sama zdobila obálku amerického vydání módní bible.

Se stejnou skupinou modelek se pak objevila v klipu George Michaela k písni Freedom!. Ikony světového modelingu, jako Helena Christensen, Campbell nebo Elaine Irwin oplakávají zesnulou přítelkyni na sociálních sítích.

Modelingová ikona urovnala soudní spor se společností, která jí „brutálně znetvořila“ obličej

„Navždy budeš ceněná. S láskou pro tebe a tvou rodinu,“ napsala Irwin, která s Tatjanou zapózovala pro změnu pro francouzský Vogue.

Tatjana v průběhu let spolupracovala s velkými módními domy, jako Chanel, Calvin Klein nebo Versace. Pózovala pro přední fotografy včetně Petera Lindbergha.

Rodačka z Hamburku preferovala život v Kalifornii, aby byla blíž přírodě. Šest let byla vdaná za Jasona Johnsona, kterému v roce 2004 dala syna Jonaha. Toho považovala za zdroj svého štěstí. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků