Dorota Nvotová

Dorota Nvotová Profimedia.cz

Nepamatuji si den bez bolesti: Dorota Nvotová v indické nemocnici po těžké operaci trpí jako zvíře

Dcera Anny Šiškové (62), filmařka a cestovatelka Dorota Nvotová prožívá náročné období. Ještě minulý rok na podzim bojovala o život, když ji během výpravy do Nepálu postihla plicní embolie. A ani začátek roku nebyl pro Nvotovou příznivý.

Tentokrát skončila v indické nemocnici kvůli ledvinovým kamenům. Dle svých slov si prochází pekelnou bolestí, kterou mohou místní lékaři tlumit pouze Paralenem.

Dorota Nvotová skončila v indické nemocnici: Dcera Anny Šiškové bojuje s vážnými zdravotními problémy

"Víte, jaké je nejtvrdší buddhistické cvičení? Když vám na pooperační bolesti dávají jen paralen. Všechny ostatní léky proti bolesti se totiž bijí s těmi, které již beru na jiné choroby a je jich spousty. Nebo (ty léky) vadí přímo těm chorobám. Takže Paralen a trp dítě,“ napsala Dorota Nvotová z nemocničního lůžka k příspěvku, který sdílela na Instagramu. Zároveň poznamenala, že je o ni skvěle postaráno.

Dorota se v cestování našla, a ač ji během výprav často potkávají zdravotní potíže, tak je nevidí jako důvod k tomu, aby v poznávání krás a tajů světa nepokračovala.

Doktor jí řekl, ať zavolá domů a rozloučí se: Filmařka Dorota Nvotová se octla na pokraji smrti

„Skoro pořád se mi něco děje, ať už jsem doma, nebo na cestách. Mám prostě hroznou smůlu, podlomené zdraví a nepamatuji si ve svém životě den bez jakékoliv bolesti. Ale zvykla jsem si na to a řekla si, že se tomu nebudu přizpůsobovat. Kdybych se řídila nemocemi, nic bych v životě neudělala,“ dodala Dorota se slovy, že dává na rady lékařů, se kterými své cesty důkladně konzultuje. 

Veronika Dočkalová , Super.cz


Časová osa článků