Láďa Křížek na vrcholu slávy a dnes.

Láďa Křížek na vrcholu slávy a dnes. Foto: Facebook, Super.cz

Co je to za kuličku? Takhle dnes vypadá někdejší idol dívčích srdcí „Zlatej chlapec“ Láďa Křížek

Jeden z nejoblíbenějších zpěváků přelomu osmdesátých a devadesátých let Láďa Křížek (48) se jakoby ztratil z povrchu zemského. Ovšem jen na první pohled. Zjistili jsme totiž, že Láďa pořád s úspěchem zpívá. Jen s tím vzhledem už to není, co bývalo.

Svou hudební kariéru začal Láďa Křížek s dnes již neznámou skupinou B.M.M., kterou vzápětí vyměnil za kapelu Tam. Ani s tou ale nevydržel dlouho a roku 1985 přešel do Vitacitu. Po dvou letech oznámil odchod i z této skupiny a na čas zakotvil v ostravské kapele Citron, která v roce 1988 dokonce získala prvenství v anketě Zlatý slavík, po němž následovalo úspěšné turné nejen v Čechách, ale i v zahraničí, a pozvánky do televizních i rozhlasových pořadů. V roce 1989 však v kapele nastaly neshody, Křížek Citron opustil a založil Kreyson, skupinu, se kterou vystupuje dodnes.

Za svou mnohaletou kariéru má na kontě několik prestižních cen a titulů. Pětkrát po sobě se umístil v anketě TýTý mezi prvními třemi nejoblíbenějšími zpěváky, získal hned několik zlatých desek, a to nejen s Kreysonem nebo za sólová alba, ale také za desky, které natočil se svým bratrem Mirkem, s nímž tvořil svého času velmi populární duo Damiens.

Díky jeho hlasovému rozsahu si ho pro spolupráci vybralo mnoho hvězdných jmen, duety si mimo jiné zazpíval například s Karlem Gottem, Evou Urbanovou nebo Helenou Vondráčkovou.

Jméno Ládi Křížka už sice není skloňováno tak často jako v dobách jeho nejúspěšnějšího sólového alba Zlatej chlapec, oblibě skalních fanoušků se však těší dodnes. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků