Tomáš Drahoňovský

Tomáš Drahoňovský Herminapress

Bývalý moderátor Drahoňovský přišel o vlasy, vousy i obočí. Teď mu svitla nová naděje

Bývalý moderátor České televize Tomáš Drahoňovský už nějakou dobu trpí alopecií, což je onemocnění způsobující vypadávání vlasů a ochlupení. Moderátor přišel o vlasy, vousy, obočí i řasy během tří měsíců.

S nemocí ale statečně bojuje a nyní se konečně objevilo světélko na konci tunelu. Podstupuje totiž experimentální léčbu, která už má první výsledky. „První v US schválená léčba alopecie. Testuju za vás. Po měsíci mám na tvářích lanugo, jeden chlup v nose a rýsující se černé kořínky na části hlavy,“ pochlubil se Drahoňovský, jenž zmínil i nežádoucí účinky. Ty se mu ale zatím vyhýbají, což je výborná zpráva.

Modelce Karolíně Mališové se prozatím podařilo zastavit alopecii. Názory ostatních už neřeší

„Potenciální vedlejší příznaky: přibývání na váze, zvýšený cholesterol, bolesti hlavy, trávicí potíže. Já zatím nic,“ těšilo ho. Drahoňovský loni popisoval, že se nemoc zprvu projevovala nenápadně. Pak ale přišel zvrat.

„Člověka až zaskočí, jak málo se o této nemoci ví. Jisté je, že folikuly likviduje hypertrofovaná imunitní reakce. Ale co ji spouští? Někdo říká, že geny. Někdo, že stres. Studie se shodují: všechny výsledky jsou neprůkazné,“ dodal. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků