Transsexuální Miss Jenna Talackova (vlevo) je téměř k nerozeznání od Ivanky Trump.

Transsexuální Miss Jenna Talackova (vlevo) je téměř k nerozeznání od Ivanky Trump. Profimedia.cz

Kanadská Miss, ze které se později vyvrbil chlap, je kopií Ivanky Trump

Fotografie třiadvacetileté Kanaďanky Jenny Talackové před pár dny plnily stránky novin. Poté, co se Jenna stala Miss Vancouver a postoupila do celonárodní kanadské soutěže krásy Miss Universe Canada, vyšlo najevo, že se narodila jako muž. Přestože pravidla soutěže se o podobném případu nezmiňují, majitel a šéf soutěže Donald Trump (65) nadějnou kandidátku ze soutěžního klání vyloučil, aby ji později mohl opět vzít zpět. Nebyla částečně důvodem vyhazovu i neuvěřitelná podoba s jeho dcerou Ivankou (30), kterou má s bývalou českou lyžařkou a současnou americkou podnikatelkou Ivanou Trump (63)?

Talackova se o svém původním pohlaví z pochopitelných důvodů nezmiňovala. Ovšem pravda nakonec vyšla na povrch a okouzlující Jenna kápla božskou. Přiznala, že podstoupila hormonální léčbu a před dvěma lety i kompletní přeměnu pohlaví. Doufala přitom, že upřímnost a sdělení, že se nikdy jako muž necítila, bude stačit k tomu, aby v soutěži mohla pokračovat.

To se ale nestalo a poslední slovo měl právě Trump. Její vyhazov však u některých lidí zvedl vlnu nevole. Její zastánci se domnívali, že Jennina původní identita není důvodem k vyloučení ze soutěže a že nejrůznější úpravy zevnějšku na plastické chirurgii mají za sebou i další soutěžící. Trump nakonec ze svého rozhodnutí ustoupil a dovolil, aby se Talackova do soutěže mohla vrátit. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků