Vojta Kotek

Vojta Kotek Michaela Feuereislová

Vojta Kotek je dnes sexy vousáč. A dříve? Podívejte se, jaké ucho byl ještě před Snowboarďáky

Herec Vojta Kotek (35) slaví v neděli půlkulaté narozeniny. Dnešní oslavenec se do širšího diváckého povědomí dostal díky teenagerovské komedii Snowboarďáci, kde zazářil s Jiřím Mádlem. Tehdy sám patřil mezi dospívající mládež. Pětatřicátník Kotek se ale na televizních obrazovkách objevil už o tři roky dříve, když si ve třinácti letech zahrál v televizním filmu Víta Olmera Tuláci.

Ve snímku o přátelství, klukovských snech a prvních láskách, odehrávající se v pražském Karlíně padesátých let se mimo jiné potkal i s Kryštofem Hádkem a Marthou Issovou. O rok později se objevil v dobrodružném filmu Únos domů, kde si mimo jiné zahrál s hereckou matadorkou Hanou Maciuchovou.

Vojta Kotek se stal otcem. S manželkou vybrali pro dítě hodně vtipné jméno

Až pak se Kotek proslavil ve zmíněných Snowboarďácích a také seriálu Pojišťovna štěstí. Vojta Kotek stále patří k hojně obsazovaným hercům. Zmínit můžeme samozřejmě Rafťáky, Tobruk, Hořící keř, Poslední aristokratku nebo seriál Marie Terezie. Prosadil se také jako režisér, jeho prvním počinem byl snímek Padesátka, kterému napsal scénář Petr Kolečko.

Saskia Burešová omluvnou kytici od Vojty Kotka nepřevzala: Duševní buranství mě nemůže urazit, říká hlasatelka

A v neposlední řadě působí Kotek také jako moderátor a bavič. S Jakubem Prachařem například účinkuje v úspěšném zábavném pořadu Máme rádi Česko. Jak vypadal ve svých začátcích, si připomeňte v naší galerii. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků