Jiří Štrébl hraje v Ulici Miloše Knoblocha, zedníka s romantickou duší.

Jiří Štrébl hraje v Ulici Miloše Knoblocha, zedníka s romantickou duší. Foto: Jan Handrejch, Právo

Hvězda Ulice se nezdá. Nejenže Jiří Štrébl pro svoji postavu píše verše, ale dokáže i navařit pro 1300 lidí

I v posledním letošním dílu nekonečného seriálu pobavil diváky básničkou. Stejně jako jeho seriálový otec Milda, který také píše verše. Když se to tak vezme, nešlo o podobnost čistě náhodnou. Autorem veršíků, kterými Miloš Knobloch oblažuje své okolí, a hlavně ženy, je jeho představitel Jiří Štrébl.

Přitom Jiří Štrébl, skutečný otec herce, byl autorem textů pro písně Rudolfa Cortéze nebo Josefa Zímu. Takže je jasné, po kom největší „uliční“ bavič a populární básník z lidu získal tuhle schopnost. A protože diváky jeho legrační, ale i procítěné básničky skutečně baví, naznačil nám, že možná vyjdou knižně.

V Ulici zazáří eso: Na scéně je přes 70 let, přežil rakovinu žaludku a s manželkou oslaví 50 roků od svatby

Vzhledem k tomu, že tatínek byl činný i v Asociaci kuchařů a celý život se gastronomií zabýval, zajímalo nás, jestli po něm syn podědil také tuhle schopnost. „Ano. Já v tomhle období mezi svátky připravuji kuchařský majstrštyk. U sebe doma dělám velkou večeři, kde chystám hodně jídel. Dvě, tři kachny, k tomu nějaká krůtí stehna, bílé i červené zelí, sám dělám knedlíky, tři druhy polévek,“ líčí Štrébl sváteční hostinu.

Tohle jste o Milošovi z Ulice nejspíš nevěděli: Roky se živil jako fotograf a umí se otáčet u plotny

Ve výsledku tam bývá 15, ale rekord je i 25 lidí, přitom má poměrně malinký byt. „Takže to je docela zajímavý,“ směje se. Ptali jsme se tedy, jestli rád vyvařuje ve velkém. „To není rád, mně to tak zůstalo, v malým neumím, protože na vojně jsem byl šéfkuchař. Vařil jsem pro 1300 lidí!“

Na co by nás pozval? „Na cokoliv. Já jsem poměrně skromnej. Takže vám můžu říct, že jsem dobrej kuchař,“ řekl se smíchem Jiří Štrébl (64) Super.cz. 

Vlaďka Merhautová , Super.cz


Časová osa článků