Mike Addis a Catherine Weightman a jejich vánoční stěna z Lega

Mike Addis a Catherine Weightman a jejich vánoční stěna z Lega Profimedia.cz

Tento pár se doma pyšní jednou z největších vánočních dekorací: A ještě při její tvorbě ušetřil za topení

Mike Addis (64) a jeho žena Catherine Weightman (59) z Cambridgeshiru staví už 28 let každoročně neuvěřitelné vánoční dekorace z Lega. Za tu dobu se jejich sbírka opravdu rozšířila, z kostiček mají nyní v obývacím pokoji celou stěnu, včetně krbu nebo vánočního stromku.

Strom má dva metry a stěna zahrnuje neuvěřitelné množství do detailu propracovaných ozdobiček, jako třeba Santovy boty, koláčky či sirky, kterými „zapálíte“ krb z Lega. Ale nemyslete si, tuhle obří nádheru nebyla legrace postavit.

Mike a Catherine stavbě obětovali dvě až čtyři hodiny každý večer po dobu dvou měsíců. A světe, div se, díky této aktivitě dokázali zredukovat účty za topení.

Seznamte se s největšími milovníky Vánoc na světě: Letos si doma nazdobili neskutečných 444 stromečků!

„Je to taková sociální záležitost,“ říká Mike. „A navíc vás to zahřeje. Nevěřili byste, jaké je teplo u stavby Lega, kdy se vlastně ani moc nehýbete, ale mohli jsme klidně vypnout topení,“ pochlubil se.

„Pořád vstáváte a pobíháte kolem, jak hledáte jednotlivé kousky. Je skvělé, že jsme ani v takové zimě nemuseli přitápět dřevem, protože nám bylo dostatečně teplo,“ dodal na vysvětlenou.

Na celou stěnu použil pár 400 tisíc kostiček Lega a nejvíc zabrat jim prý dal vánoční stromek. Jejich vášeň pro Lego začala, když byly jejich děti malé, dnes už jsou z nich ovšem dospělí, páru ale nadšení pro stavbu Lega vydrželo.

Větší vánoční výzdobu jste ještě neviděli: Převyšuje i dům samotného majitele a přišly se na ni podívat tisíce lidí

Z minulých staveb, kterými se mohou pochlubit, stojí za zmínku například 6,5 metru dlouhá replika London Bridge nebo 3,5 metru vysoká replika Elyské katedrály.

„Užíváme si to. Je hezký pocit dokončit něco tak velkého a technicky zajímavého. Je to lepší než sledovat televizi,“ doplnil bývalý učitel ekonomie.

A velmi zajímavý je pro pár i proces rozebírání zdi. Každoročně v lednu pořádají večírek s vínem a jídlem pro přátele, kteří mají stresová zaměstnání. Ti jim s rozebíráním pomohou a všichni se u toho dobře baví. Ovšem i s pomocí přátel jim to trvá zhruba dva týdny. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků