Zpěvačka Bára Basiková se účastnila koncertu v kostele, který pořádala Pavlína Senič.

Zpěvačka Bára Basiková se účastnila koncertu v kostele, který pořádala Pavlína Senič. Michaela Feuereislová

Nemocná Bára Basiková už vypadá lépe: Takhle jí to seklo na koncertě, který v kostele pořádala operní diva

Poté, co svěřila, že bojuje s vážnou nemocí, se opět zpěvačka Bára Basiková (59) objevila na veřejnosti. Přijala pozvání kolegyně, operní divy Pavlíny Senič (47), která pořádala charitativní koncert pro nadační fond Moje velké přání v pražské basilice sv. Ludmily.

Společně s ní a s dalšími interprety nazpívala i novou vánoční píseň Moje velké přání. "Oslovili jsme skladatele Richarda Scheuflera ml. a Viléma Urbana, který se podílel i na textu, aby nám píseň připravili, a já s floristou Pavlem Hruškou a nadačním fondem jsme se pustili do organizace a požádali mnoho známých tváří, zda by se na projektu podílely," prozradila Senič.

Zpěvačka Bára Basiková poprvé promluvila o vážné nemoci: Ještě to není za mnou, jsem v procesu léčby

Natočit píseň stihli v šibeničním termínu. "Měli jsme na to jen pár hodin. Ve studiu to vypadalo jako ve zrychleném filmu, ale díky všem umělcům, kteří rádi podpořili dobrou věc, se zrodil song s Bárou Basikovou, Viktorem Dykem, Adélou Gondíkovou, Peterem Pechou, Janem Čenským, Lejlou Abbasovou, Michaelou Dolinovou, Pavlínou Senič, Pavlem Hruškou a dětským pěveckým sborem Coloreton," dodala.

Píseň má refrénový podtitul "Padaj hvězdy", protože když padají hvězdy, většinou si něco přejeme. K písni zároveň vzniká také videoklip, který už je ve střižně. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků