Martin Chobot

Martin Chobot Herminapress

Manžel Ewy Farne nazpíval píseň, kde se vyrovnává s rodinnou tragédií. Domácí násilí a sebevražda maminky

Manžel zpěvačky Ewy Farne (29) Martin Chobot napsal píseň, která byla inspirována tragickým osudem jeho maminky Evy. Ta byla obětí domácího násilí, o němž v minulosti promluvila v dokumentu České televize To všechno z lásky.

Maminka hudebníka Chobota v dokumentu mluvila o tom, jak ji první manžel mlátil a násilí omlouval tím, že to všechno dělá z lásky. Manžela sice opustila, ale násilnický byl i její nový partner. Martinovi bylo tehdy dvanáct let. Dva měsíce po natočení dokumentu nakonec paní Eva spáchala sebevraždu.

Po 12 letech konec! Manžel Ewy Farne překvapil fanoušky nečekaným rozhodnutím

„Natočila ten dokument a dva měsíce nato si vzala život. Bylo to dva roky po rozvodu s tátou. Prý měla deprese, se kterými si už nedokázala poradit,“ řekl Chobot v rozhovoru pro Novinky.cz.

Ewa Farna poslala vzkaz všem haterům, kteří zkritizovali její look na Slavíkovi. A k tomu pusinku!

Martin Chobot se na dokument z roku 2003 dlouhou dobu nemohl podívat. „Když jsem se potom stal otcem, rozhodl jsem se, že se na ten dokument podívám. A byl to silný zážitek, nejen v mámině příběhu, ale i v tom, že jsem téměř po dvaceti letech slyšel její hlas,“ řekl Chobot.

Martin Chobot - To všechno z lásky

Na základě toho složil píseň To všechno z lásky, která mu hodně pomohla se s tragédií vyrovnat. „Protože jsem se z té věci takříkajíc vypsal. A týká se to i témat dalších písniček na desce, protože je vlastně celá dost o mé mámě. Myslel jsem si, že mám v sobě téma jejího odchodu ze života uzavřené. Za rok to bude dvacet let,“ dodal Chobot, jehož debutová deska se jmenuje Pootevřené dveře. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků