Nicole Šáchová navzdory poruše boduje v soutěži krásy Super.cz

Finalistka soutěže krásy bojuje s vážným onemocněním mozku: Poprvé promluvila

Finalistka České Miss Essens Nicole Šáchová překonává vlastní hranice. Přihlásila se do soutěže krásy, přestože trpí poruchou autistického spektra. Nicole má Aspergerům syndrom. Ten se projevuje především potížemi v komunikaci a sociálním chování. U lidí s touto nemocí je také snížena schopnost porozumět běžným společenským situacím.

Jak Nicole zvládá soutěž krásy? V posledních týdnech je neustále ve společnosti velkého množství lidí. "Bojuju s tím celý život. Už to pro mě není taková komplikace, ale bojím se, jak budu působit na lidi," řekla Super.cz krásná Nicole.

"Mám lehkou formu autismu, Aspergerův syndrom. Ovlivňuje mě to v osobní hladině života. Hůř navazuji dlouhodobá přátelství, hůř si hledám partnery," vysvětlila.

Exkluzivní zpověď: Maminku finalistky České Miss v centru Prahy napadli. Tři dny po útoku zemřela

Porucha bohužel není léčitelná. "Léčit se to nedá. Hodně pomáhají terapie, ale na to já úplně nejsem. Snažím se s tím popasovat sama," přiznala kráska, která se touží stát královnou krásy.

"O modeling se zajímám dlouho, dostala jsem se k tomu ale později než většina dívek. Miss může být zlatá vstupenka do tohoto světa. Doufám, že mi to pomůže trošku dál," dodala.

O tom, která z dvanácti dívek se stane Českou Miss Essens se rozhodne už tuto neděli. Sledovat Českou Miss Essens můžete od 20:15 na televizi Prima. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků