Antonín Panenka má stále skvělou kondičku.

Antonín Panenka má stále skvělou kondičku. Foto: Archiv Staropramen

Šedesátník Antonín Panenka předvedl skvělý výkon a svou pravačkou si vykopal parádní výhru

28. března 2012 12:29

Antonín Panenka (63) zase jednou dokázal, že je právem nazýván fotbalovou legendou. Při nedávné akci totiž předvedl famózní výkon, který by mu mohli závidět mnohem mladší hráči, a na jehož konci čekala příjemná odměna.

Aby vyhrál sázku s pivovarem, který vyzývá známé osobnosti, aby dokázaly, že jsou stejně jako on ve formě, musel se mistr Evropy z roku 1976 trefit fotbalovým míčem svým pověstným dloubákem ze břehu Vltavy na malou loďku. Nutno podotknout, že se jednalo o velmi pohyblivý cíl a i sličná figurantka sedící v člunu měla plné ruce práce s jarním říčním proudem.

Panenka měl na trefu pět pokusů, ovšem míč poslal na loďku hned napodruhé. „Zas tak těžké to pro mě nebylo. I po letech to člověk v noze má. Tyhle věci se nezapomínají,“ řekl s úsměvem ke svému úkolu, jehož úspěšné splnění mu vyneslo roční konzumaci Staropramenu, tedy 292 litrů zlatavého moku, což je v Česku průměrná roční spotřeba na osobu.

Stejnou výhru získal i další sportovec, driblingová hvězda a rekordman, držitel „světového rekordu v počtu rekordů“, Jan Skorkovský. Ten předvedl své neuvěřitelné dovednosti, když s míčem ve vzduchu vyšel pražské Zámecké schody. 

Lucie Sieglová , Super.cz