Nela Boudová (2006)

Nela Boudová (2006) Foto: ČTK / Zbyněk Stanislav

Šťabajzna Nela Boudová slaví 55. Když se podíváte na archivní fotky, nevidíte téměř žádný rozdíl

Herečka Nela Boudová (55) slaví půlkulaté narozeniny. Už se tak dostala do poloviny své cesty mezi šedesátnice, což na ní ale není vůbec znát, protože s věkem zraje jako kvalitní červené víno.

Herečka snad umí zastavit čas a vypadá téměř stejně jako na archivních fotkách. Nelu Boudovou diváci znají z bezpočtu divadelních, filmových a televizních rolí. Jan Svěrák si ji vybral do svých filmů Vratné lahve a Kolja, nedávno zesnulá režisérka Marie Poledňáková ji pak obsadila do svých filmových komedií Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel.

Roste jako z vody: Herečka Nela Boudová vyrazila do společnosti s půvabnou dcerou, takhle jim to slušelo

Zahrála si také v seriálech Doktoři z Počátků, Horákovi, Velmi křehké vztahy nebo Vyprávěj. Vynikající je také jako dabérka. Svůj hlas propůjčila například Julii Roberts ve slavném filmovém trháku Pretty Woman nebo Jenny v oscarovém Forrestu Gumpovi.

Boudová má s bývalým partnerem, producentem Janem Lekešem, syny Dalibora a Andreje. Momentálně žije s reportérem Janem Tunou. Před čtyřmi lety také adoptovala dceru Alexandru, jež studuje taneční konzervatoř, obor balet, ale už začíná přemýšlet i o herectví.

V poslední době se příliš nevídali. Pravda o rozchodu Nely Boudové a Jana Tuny

„Chodila jsem moc ráda na mámina přestavení. To jsem ale byla mladší. Teď mám školu do večera, tak na to nemám čas. Máma mi dává herecké lekce doma, říká mi, co mám zahrát, a já to zahraji,“ chlubila se letos Super.cz mladá slečna, jež tak má doma tu nejlepší možnou učitelku. Na archivní i současné fotky Nely Boudové se podívejte v galerii. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků