Vojta Nedvěd

Vojta Nedvěd Foto: Super.cz/Česká televize

Syn Františka Nedvěda (✝73) promluvil o psychických problémech: Po tátově smrti přišel kolaps

Po smrti svého otce, zpěváka Františka Nedvěda (✝73), se musel nejmladší z hudebního rodu Nedvědů vyrovnat nejen s odchodem táty a parťáka v životě i v kapele. Smutek z nečekané smrti si brzy vyžádal svou daň a Vojtu Nedvěda (45) začalo zrazovat zdraví.

„Když jsme loni v červenci jeli na koncert do Olomouce, tak měl už velké bolesti, ptal jsem se ho, jestli to nechce přeložit nebo zrušit. Jenže táta měl v sobě zodpovědnost a chtěl jet, za každou cenu, vzal si utlumující prášky proti bolesti a nikdo nečekal, že ten koncert v Olomouci bude poslední,“ svěřil se Vojta Nedvěd, který se musel vyrovnat s odchodem svého otce, a navíc stál také před rozhodnutím, zda se stane lídrem bývalé otcovy kapely. Strach a spousta povinností, které na něho spadly ze dne na den, si vyžádaly své.

Rodina se dojemně rozloučila s Františkem Nedvědem (†73): Poslední potlesk vestoje, zhroucená manželka, děti i bratr Jan

„Tlak zvenku byl hodně velký, člověk si říká, že je silný, tři neděle po tátově odchodu jsem pociťoval, že to tělo vypovídá službu,“ řekl v pořadu 13. komnata hudebník. „Byl jsem úplně na dně,“ řekl Vojta, jenže starostí neubývalo. Jeden problém se vyřešil a další přibyly.

Poslední rozhovor s Františkem Nedvědem (✝73): Znovu se oženil, setkal se s bratrem a těšil se na budoucnost

„Byl jsem psychicky na dně, byl jsem unavený, pořád bych spal, neměl jsem chuť k jídlu,“ svěřil se Vojta Nedvěd, který postupně hubnul a psychických problémů přibývalo. Na rady své dcery vyhledal pomoc psychoterapeutky.

„Trvalo to tři čtvrtě roku, dostal jsem se z toho díky rodině, díky přátelům, ale i díky lidem, je pro mě terapií o tom lidem na koncertě povídat. Lidi se začali otevírat i vůči mně a psali mi své příběhy,“ svěřil se Vojta Nedvěd, který je rád, že se ze všeho dostal, a nyní se naplno věnuje hudbě. 

Eliška Zajíc Vinterová , Super.cz


Časová osa článků