Královna Alžběta II.

Královna Alžběta II. Profimedia.cz

Tajně bojovala s rakovinou, které nakonec podlehla, tvrdí rodinný přítel o královně Alžbětě II.

Zemřela stářím, znělo oficiální stanovisko k úmrtí královny Alžběty II. (✝96). Gyles Brandreth, přítel prince Philipa, však v nové biografii s názvem Elizabeth: An Intimate Portrait uvedl, že nejdéle vládnoucí britská panovnice bojovala v posledních měsících života s rakovinou.

Právě vzácná forma rakoviny kostní dřeně jí podle Brandretha vzala život. „Slyšel jsem, že měla rakovinu kostní dřeně, což by vysvětlovalo její únavu, úbytek váhy a pohybové problémy, o kterých nám v posledním roce jejího života říkali,“ citují ho.

Královna podle knihy od smrti prince Philipa často pociťovala únavu, ale přesto odmítala jen tak sedět se založenýma rukama. Lékaři ji mnohdy museli mírnit, ale pracovala do svého posledního dne, jak je známo.

Kdo je žena, která stála 30 let po boku Alžběty II. a prý se do krve pohádala s Harrym? Střežila nejen její tajemství

A když přeci jen musela odpočívat, sledovala podle biografie seriál Line of Duty, což by její zesnulý manžel prý rozhodně neschvaloval.

Únavu a další výše zmíněné tak lze klidně přisoudit vysokému věku. Alžběta II. byla v lepší kondici než většina jejích vrstevníků nebo o generace mladších seniorů. A vzhledem k pracovnímu zápřahu není asi nic zvláštního na tom, že si občas potřebovala odpočinout. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků