Pavel Čapek to schytal za svůj komentář, pustila se do něj i Linda Bartošová.

Pavel Čapek to schytal za svůj komentář, pustila se do něj i Linda Bartošová. Foto: Super.cz/ČT/Michaela Feuereislová

Moderátor Čapek urazil divačku a strhla se mela: Nekonečný šovinismus, vzkázala Bartošová. Kolegové se ho zastali

Sportovní moderátor Pavel Čapek trochu nešťastně zhodnotil komentář divačky, která se dovolala do studia ČT, kde probíhala debata k mistrovství světa ve fotbale. Za výrok, že jde o „na ženu dobrý názor“, to pak tvrdě schytal od diváků i například moderátorky Lindy Bartošové.

"Já se vás ještě zeptám, dívala jste se na utkání Švýcarsko – Kamerun? Pokud ano, jak se vám to utkání líbilo?" zeptal se divačky Čapek.

"Utkání se mi líbilo. Já jsem se dívala až na druhou půlku, ale přišlo mi to jako docela dobrý fotbal. Už tam byly asi i lepší, ale špatný fotbal to nebyl," zněla její odpověď, na což moderátor reagoval slovy: "No, to… na ženu velmi kvalitní hodnocení, musím vás pochválit."

Ačkoliv mělo jít, jak sám uvedl, o pochvalu, diváci ji zase tolik neocenili. Na sociálních sítích se na Čapkovu hlavu sesypala doslova lavina hejtů, většina uživatelů nechápe, proč si neprofesionální komentář prostě neodpustil a hodnotí sportovní znalosti diváků na základě pohlaví.

Nadávky zašly tak daleko, že se do věci vložil Robert Záruba (55), šéfkomentátor sportovní redakce České televize, který se za kolegu omluvil a zastal se ho.

Krásná moderátorka ČT odchází z televize. Po půlroční pauze definitivní konec

"Špatná věta, omlouváme se. Urážky píšete zbytečně. Pavel Čapek je zkušený a dobrý televizní žurnalista. Protože sleduju dost zblízka vývoj adeptů sportovní žurnalistiky, mám docela přehled a taky hodně srovnání,“ vyjádřil se na Twitteru.

V podobném duchu se neslo i zastání ze strany šéfa Oktagonu MMA Ondřeje Novotného. "Ten 'Hon na Čapouna' za tu 'ŽENSKOU' je úplně mimo. Kontext dělá rozdíl! A všichni víme, že ji chtěl pochválit a nic víc. Ano, udělal to nešikovně, ale honit na tom body je mimo mísu a jen to prohloubí příkop neporozumění," míní.

Ostrá přestřelka operních pěvkyň Kalivodové a Peckové: Drsné urážky kolegů a hrozba soudem!

Zcela opačný názor má ale bývalá moderátorka ČT Linda Bartošová. "Česko, země příběhů o nekonečném šovinismu a paternalismu," zhodnotila.

A jaký názor máte na nešťastnou „pochvalu“ divačky od Pavla Čapka vy? Hlasujte v naší anketě! 

Co si myslíte o Čapkově "pochvale" divačky?

Super.cz


Časová osa článků