Jonnie Irwin

Jonnie Irwin Profimedia.cz

Moderátorovi s rakovinou zbývají poslední měsíce života: Bojím se, že si mě mé malé děti nebudou pamatovat, přiznává

Moderátor Jonnie Irwin (49), známý z britského televizního pořadu Místo na slunci, má s manželkou Jessicou Holmes tři děti. Tříletého syna Rexe a dvouletá dvojčata Rafa a Cormaca. Jonnie bojuje s rakovinou ve čtvrtém stadiu, poslední měsíce života tak hodlá strávit s rodinou.

„Budu se snažit vytvořit nějaké společné vzpomínky, videa, která si budou moci pouštět, až budou starší. Uvědomuji si, že jsou moje děti velmi malé a nebudou si mě pamatovat,“ přiznal dojemně v pořadu Good Morning Britain.

„Chci alespoň zachytit vzpomínky na jejich první roky. Aby věděly, že byly skvělé. Myslím, že náš dům na Vánoce bude úžasný,“ dodal.

Shannen Doherty vyrazila s maminkou na nákupy: Jak je na tom herečka s rakovinou ve čtvrtém stadiu?

Jonniemu diagnostikovali rakovinu plic ve čtvrtém stadiu v srpnu 2020, pouhé dva měsíce po narození dvojčat. Nemoc pak metastázovala do mozku.

Dětem o tatínkově nemoci neřekli, jsou příliš malé. „Myslím, že by toho na ně bylo moc. Zatím není důvod jim to říkat. Sám nechci strávit poslední dny přemýšlením o rakovině, když se musím strachovat o účty za plyn. Výdaje za živobytí budou problém, už ne můj, ale moje rodina to bude řešit,“ nechal se slyšet moderátor.

Přiznal také, že když tvůrcům pořadu Místo na slunci oznámil svou diagnózu, stáhli ho z programu a vyplatili. „Kdybych si tu informaci nechal pro sebe, mohl jsem žít normální život. Když mi řekli, že už to nemůžu dělat, zlomilo mi to srdce, ale myslím, že o mně vůbec nepřemýšleli,“ přiznal s tím, že ztráta práce ovlivnila i jeho duševní zdraví.

Skupina Duran Duran vstoupila do síně slávy bez kytaristy Taylora. Bojuje s rakovinou ve čtvrtém stadiu

„Je ze mě teď rodinný typ, ale moderování mě charakterizovalo. Teď nemohu cestovat a zaopatřit rodinu,“ dodal k věci.

Jonnie točil Místa na slunci v Itálii, když při řízení automobilu najednou viděl rozmazaně. O necelý týden později, když se doma nechal vyšetřit, se dozvěděl o fatální diagnóze. Tehdy mu lékaři dali půl roku života, ale léky a chemoterapie mu život prodloužily. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků