Královna manželka Camilla se ozdobila korunkou původně patřící Alžbětě II.

Královna manželka Camilla se ozdobila korunkou původně patřící Alžbětě II. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Pocta pro manželku Karla III. Na banket vynesla vzácný šperk po královně Alžbětě II.

Její manžel Karel III. (74) pořádal první oficiální recepci během své vlády a pro ni to byla příležitost blýsknout se nejen v krásné róbě, ale hlavně zvolit šperky, které ji opět posunou k tomu, aby byla vnímána jako skutečná královna.

Banket pořádaný na počest návštěvy jihoafrického prezidenta Cyrila Ramaphosy v Británii byl velkou událostí pro všechny členy královské rodiny. Všechny zraky směřovaly nejen k princezně Kate, svým vzhledem oslnila právě i královna manželka Camilla (75). Ta zvolila svou oblíbenou královskou modř a vynesla šaty od Bruce Odlfielda. Ty doplnila královskými ozdobami, šerpou a řádem a také náhrdelníkem a náramkem.

Podívejte, jak vypadala Camilla v mládí, když uhranula prince Charlese. Už při prvním setkání mu prozradila rodinnou pikantnost!

Nejzásadnějším kouskem ale byla pro Camillu korunka vykládaná modrými safíry, kterou si od začátku vlády svého muže mohla poprvé nasadit na hlavu. Diadém dříve nosila královna Alžběta II., která se v něm ukázala třeba v roce 1989 v Singapuru nebo v roce 2015 během čínské státní návštěvy ve Velké Británii.

Předpokládá se, že šperk pochází z poloviny 19. století. V roce 1947 jej dal král jako svatební dar své dceři, princezně Alžbětě dohromady s náušnicemi a náhrdelníkem. 

Kristýna Beranová , Super.cz


Časová osa článků