Lenka Pastorčáková

Lenka Pastorčáková Michaela Feuereislová

Po odchodu z televize je z ní spisovatelka: Zrzavá moderátorka při psaní myslela na hereckou ikonu a sen se jí plní

Naposledy jsme se potkali, když před třemi lety pracovala jako tisková mluvčí pražské ZOO. Po odchodu z televizní obrazovky ale našla zrzka Lenka Pastorčáková konečně čas na to, aby se věnovala psaní, a vydala svůj první román Žárlivka.

Mezitím se stala maminkou syna Patrika a během rodičovské dovolené napsala další knihu, která je v současném období nadcházejících prezidentských voleb hodně aktuální. Jmenuje se Kandidát. "V roce 2017 jsem pracovala na prezidentské kampani. Takže jsem mohla vycházet ze svých vlastních zkušeností stejně jako ze zkušeností z médií. Ale nikdo není předobrazem mého hrdiny, ten je ryze fiktivní," řekla Super.cz Lenka.

Zmizela z obrazovky i z politiky: Zrzavá moderátorka se ukryla v ZOO

"Zážitky z té doby mám různorodé, protože to byla náročná prezidentská kampaň. Je to nezapomenutelné. Byla to jednorázová práce. Spíš jsem chtěla pokračovat v médiích a psát, než abych se věnovala politickému angažmá," upřesnila.

Zaujal nás i výběr kmotrů knihy, který tvořila pestrá škála osobností. Tím hlavním byl herec Jiří Dvořák (56). "Kdyby měl být z té knížky jednou film, představuji si jako hlavního hrdinu právě Jiřího Dvořáka. Myslela jsem na něj, už když jsem psala. Jsem moc ráda, že mohl přijít," vysvětlila. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků