Štěpán Kozub

Štěpán Kozub Michaela Feuereislová

Štěpán Kozub promluvil o smrti tatínka (✝46). Z nemocnice dorazil na synovo představení, zemřel dva dny po premiéře

Štěpán Kozub (27) aktuálně patří k nejpopulárnějším českým hercům a stand-up komikům. Jeho černohumorné a nekorektní vtipy diváky baví tak, že se svým stand-upem vyprodal O2 arenu, a aby uspokojil poptávku fanoušků, přidal další termín. Kozub je zároveň uměleckým šéfem ostravského Divadla Mír a členem populárního uskupení Tři tygři.

Vystudoval herectví na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, už během studií hostoval v Národním divadle moravskoslezském a v Komorní scéně Aréna, kde po maturitě získal první angažmá.

Tuhle krásnou blondýnku má doma Štěpán Kozub: Myslel si, že je lesbička, a začal kvůli ní bojovat s obezitou

Radost z umění zřejmě zdědil po otci, který byl velkým fanouškem hudby, hrál na několik nástrojů, zpíval a chtěl studovat na konzervatoři. Doba mu ale dle synových slov nepřála. „A když zjistil, že já se vydávám uměleckým směrem, tak byl moc rád,“ řekl Kozub v pořadu Moje místa na Televizi Seznam. Díl mohou diváci sledovat ve středu od 20:15, zpětně jej lze zhlédnout na videoportálu Stream.

Synovy slávy se tatínek bohužel nedočkal, v pouhých 46 letech zemřel na hematoonkologické onemocnění. „Stihnul moje první představení. A to bylo pro něj moje první i zároveň poslední. Byla to hra Něco za něco od Shakespeara. To už byl hodně nemocný. Nechal se uvolnit z nemocnice a přišel a byl tam se mnou. Když už se pak blížil konec, tak jsem měl před premiérou,“ svěřil herec.

Nahého Štěpána Kozuba myla ve vaně Veronika Žilková: Styděl jsem se, přiznal

„Poslední týden, kdy je nutné nejvíce zkoušet, jsem se Albertu Čubovi omluvil, že budu s tatínkem v nemocnici. Bylo to velké dilema. Den před premiérou byl tatínek už v bezvědomí. A maminka mi řekla, že bych měl tu premiéru odehrát. Že by si to otec přál. Tak jsem to odehrál. A dva dny poté zemřel,“ popsal Kozub jeden z nejtěžších životních okamžiků.

S odchodem otce měl prý pocit, že rodina není úplná, ukotvená. „Bez něj mi ty věci v rodině nedávaly smysl,“ přiznal s tím, že měl pocit, že právě on musí rodinu zase „vyléčit“. „Oženil jsem se a mám dítě. Je to způsobené i silným přesvědčením, že to byl můj úkol,“ přiznal herec.

Věřili byste, že vážil přes metrák? Byl jsem takové obézní dítě, říká herec z Lajny a Tří tygrů

Manželku Barboru poznal už na konzervatoři. „Byla baletka a byla vždycky krásná, říkal jsem si, že nemám šanci. A myslel jsem si, že je lesba,“ přiznal Super.cz v rozhovoru. „Nosila obrovské kanady, roztrhané silonky, buřinku, měla krátké vlasy, nosila černé rtěnky a byla taková temná a mě to hrozně přitahovalo. Vyzvídal jsem od kamarádek, jak to má s orientací,“ usmívá se dnes při vzpomínce na středoškolská léta.

Dnes jsou už víc než tři roky manželé a vychovávají dceru Anežku, která přišla na svět v roce 2020. 

Super.cz


Časová osa článků