Jiřina Bohdalová se objeví v novém vánočním filmu.

Jiřina Bohdalová se objeví v novém vánočním filmu. Foto: Vánoční příběh

Role si pečlivě vybírá: V novém vánočním filmu se Jiřina Bohdalová objeví s plejádou hvězdných kolegů

Příležitosti, kdy se objeví před filmovou či televizní kamerou, si pečlivě vybírá. O Jiřinu Bohdalovou (91) však televizní diváci letos nepřijdou, a to i díky novince s názvem Vánoční příběh režisérky Ireny Pavláskové.

„Mám ve filmu krásnou roli, hraji herečku,“ svěřila se Jiřina Bohdalová jejímž filmovým synem je Karel Roden.

Jiřina Bohdalová se objevila ve společnosti. Česká legenda předvedla, jak je na tom se svým údajně chatrným zdravím

„Před lety jsme si rovněž v režii Ireny Pavláskové zahráli ve filmu Corpus Delicti, ale prvně hraji Karlovi matku. Přivítala jsem to s velkou radostí, protože si ho velmi vážím a krásně se mi s ním hraje. Je to obrovská radost, mít silného hereckého partnera, který vás táhne nahoru, ne dolů. Tak proč si nevybírat ty nejlepší,“ prozradila herečka s tím, že na nabídku Ireny Pavláskové s radostí kývla.

„Kromě Jitky Němcové je to asi jediná ženská, která mi vyhovuje. Já kdybych jen malinko cítila, že nám to spolu nebude klapat a nebudeme spolu tančit ten krásný filmový valčík, tak bych to nepřijala. Ve svých letech už si pečlivě vybírám. Tuhle roli jsem přijala zčásti kvůli ní a snažím se ji nezklamat,“ svěřila se Bohdalová k nové komedii, která se odehrává na Štědrý den.

Takhle ji všichni milují: Jiřina Bohdalová (91) rozdávala ve Varech úsměvy, šaty si navrhla sama

Kromě již zmíněných se ve snímku objeví také Jiří Lábus a Oldřich Kaiser, také Pavel Kříž, Hynek Čermák, Jana Bernášková nebo Vladimír Polívka.

„Vždycky se najde někdo, na koho jste zapomněli a sháníte ty poslední dárky… A u toho vznikají různé prapodivné situace. Situovat děj filmu do jednoho dne, a zrovna Štědrého, byl moc dobrý nápad,“ míní Bohdalové ke své novince. 

Eliška Zajíc Vinterová , Super.cz


Časová osa článků