Ivana Trump si ve svém domě potrpěla na okázalost.

Ivana Trump si ve svém domě potrpěla na okázalost. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Přepych a skvost, jaký jste ještě neviděli: Dům Ivany Trump na Manhattanu je na prodej za pořádný balík

Na newyorském realitním trhu se objevil skutečný skvost. Za 26,5 milionu dolarů (téměř 619 milionů korun) je na prodej luxusní městský dům Ivany Trump (✝73) na Manhattanu, který česká rodačka podle slov svého syna Erica ‚absolutně milovala‘. Nemovitost odrážela její styl a eleganci a celkově prý ztělesňovala její osobnost. Smutným pozadím je však skutečnost, že právě zde letos v červenci jeho majitelka také zemřela, a to po nešťastném pádu ze schodů.

Vlivná podnikatelka pořídila dům v roce 1992, ve stejném roce, kdy se rozvedla s Donaldem Trumpem, a to za 2,5 milionu dolarů. Dům o rozloze 810 metrů čtverečních se nachází v samém centru města na rozhraní ulic Fifth a Madison Avenue.

Kamarádka Ivany Trumpové popsala místo jejího tragického úmrtí

Působivý je již první dojem, vstupní hala je pokryta červenými koberci, na stěnách je látkové čalounění v červené a zlaté barvě, najdete zde také růžový mramor, křišťálový lustr či románskou sochu.

Do horních pater se dostanete výtahem ve starém stylu či po točitém mramorovém schodišti s červeným kobercem, zatímco můžete obdivovat působivé nástěnné malby. V podobném duchu se nesou i všechny místnosti v domě. Impozantní jsou rovněž ložnice s postelemi s nebesy či koupelny.

Ivanu Trumpovou (✝73) našli ležet pod schody: Co se stalo a jak trávila své poslední dny?

V domě se nachází několik krbů nebo také bílé křídlo. Na to sice Ivana nikdy nehrála, ale když pořádala večírky, chodil hosty bavit profesionální klavírista. Ve třetím patře se pak nachází rozlehlá knihovna.

Sama Ivana Trump popsala dům ve své knize: „Takhle by žil Ludvík XVI., kdyby měl peníze.“ 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků