Živě: Poslední rozloučení s Marií Poledňákovou Super.cz

Kolegové a přátelé se rozloučili s Marií Poledňákovou: Sbohem přišly dát hvězdy jejích nejznámějších filmů

Ve Velké obřadní síni krematoria ve Strašnicích v Praze se v úterý konalo poslední rozloučení s Marií Poledňákovou. Režisérka oblíbených rodinných filmů zemřela 8. listopadu ve věku 81 let.

Poledňáková stála za filmy jako Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny či S tebou mě baví svět. Na kontě měla také snímky Líbáš jako Bůh či Líbáš jako ďábel.

Perličky z filmu S tebou mě baví svět. Poledňáková (✝81) herce šacovala kvůli alkoholu, Satinský a spol. ji ale převezli

Mezi prvními smutečními hosty dorazil hudebník Petr Malásek. „Dělal jsem s ní tři filmy, psal jsem hudbu, a vždycky to byl svátek se s ní potkat. Byla to noblesní dáma a bytostná filmařka,“ vzpomínal Malásek.

K dalším hostům patřili mj. Pavel Nový, Jiří Bartoška, Eliška Balzerová, Eva Holubová či Vlastimil Harapes.

„Na Marii budu vzpomínat jako na člověka, se kterým jsem strávil hodně pracovních dnů, protože jsem s ní točil filmy Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel. Ten mainstream dělala na takové úrovni, na které se dnes už absolutně nedělá. A dělat veselohru je strašně těžký. No a takhle na ni budeme vzpomínat,“ uvedl Bartoška. 

Super.cz


Časová osa článků