První transgender vítězkou oblastního kola Miss America se stala Brían Nguyen.

První transgender vítězkou oblastního kola Miss America se stala Brían Nguyen. Foto: Twitter uživatele D. Scott @eclipsethis2003

V rámci soutěže Miss America poprvé vyhrála transgender soutěžící. Hýří sebevědomím a těší se na úžasný rok

Soutěž krásy Miss America přepisuje své dějiny. V nedělním oblastním klání ve státě New Hampshire totiž poprvé v historii zvítězila transgender soutěžící. Korunku Miss Greater Derry 2023 získala devatenáctiletá Brían Nguyen.

„Ve staleté historii Miss America jsem se stala oficiálně první transgender držitelkou titulu v rámci Miss America Organization,“ pochlubila se posléze Nguyen svým úspěchem na Instagramu.

„Žádná slova nedokážou popsat ten pocit, kdy mám příležitost sloužit své komunitě a vůbec poprvé reprezentovat svou komunitu na Miss New Hampshire. Jsem poctěna, že jsem byla korunována vaší novou Miss Greater Derry 2023 a s nadšením vám všem ukážu, jaká esa mám v rukávu. Bude to úžasný rok,“ neskrývá své nadšení Nguyen.

Tuhle bezchybnou krásku vyhodili ze soutěže Miss Universe, narodila se jako chlap

Soutěž Miss Greater Derry je zároveň stipendijním programem založeným v roce 1986, poskytuje tak stipendia mladým ženám ve věku 17 – 24 let žijícím v oblasti Greater Derry. Organizace oceňuje jejich vynikající úspěchy v oblasti školních výsledků, talentu, charakteru, komunikačních dovedností a celkového postoje. Teenagerka tak spolu s korunkou a titulem získala i studijní stipendium, což ovšem některým lidem leží v žaludku.

11 nejslavnějších transgender celebrit: Věděli jste o všech, že se narodily v jiném těle?

Zatímco mnozí na internetu oslavovali Bríanino vítězství, jiní ostře kritizovali soutěž za to, že ‚sebrala‘ stipendium určené mladé ženě. „Kdyby to byla žena, nikdy by ani neprošla vstupním procesem,“ zní například jeden z názorů na Twitteru.

Nechme se tedy překvapit, jak daleko se cílevědomá transgenderka v soutěži dostane… 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků